Španielsko je bránou do Európy pre severoafrický hašiš a juhoamerický kokaín a je druhou najobľúbenejšou turistickou destináciou na svete.
Ide o prípad prvej demonštratívnej mafiánskej vraždy v bratislavskom podsvetí z júla 1995.
MARTIN KRNO: Možno si mnohí sympatizanti Sme rodina potom, čo sa vrátili z nedeľnej omše, preklikli na facebook a zajasali, ten náš Borisko, to je ale koťuha!
MARTIN KRNO: Krištúfková má podľa Kollára dôveru verejnosti. Človek, ktorý sa údajne kamarátil s mafiánmi iba v mladosti, to vie najlepšie.
Bývalý šéf slovenského podsvetia má slobodu na dosah ruky. Róbert Lališ alias Kýbel sa môže so svojím pobočníkom Ivanom Cupperom už zajtra dostať z väzby.
Hoci je kaucia pre našu justíciu stále pomerne neznámym pojmom, na Špecializovanom trestnom súde ho len za posledný týždeň využili hneď dvakrát.
Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici vyhovel žiadosti expolicajta Václava K., stíhaného v kauze takáčovcov a prepustil ho z väzby na kauciu desaťtisíc eur.
Piatkové rozhodnutie senátu Najvyššieho súdu pod vedením Štefana Harabina vyvolalo v justičnom prostredí zdesenie.
Podľa jeho svedectva bola vražda detailne naplánovaná a motívom mala byť pomsta nebohého Petra Križanoviča, ktorý bol súčasťou mafiánskej vetvy sýkorovcov.
Talianska polícia zatkla 68 ľudí, vrátane kňaza a šéfa dobrovoľníckej skupiny nazvanej "Milosrdenstvo", a obvinila ich z toho, že sú spolčení s veľkým mafiánskym klanom, ktorý údajne získal milióny eur z verejných peňazí určených prijímaciemu centru pre migrantov.
Sériu mafiánskych popráv spred viac ako pätnástich rokov začína polícia pomaly rozpletať.