Sériu tajných misií, pri ktorých ukrajinskí piloti lietali do oceliarní Azovstaľ, oslavujú na Ukrajine ako jedny z najviac hrdinských skutkov vojny.
Mesto je dejiskom najhoršej humanitárnej katastrofy na Ukrajine.
Rusi začali vyplácať ľuďom v ovládnutom ukrajinskom Mariupole dôchodky v rubľoch a iba v hotovosti.
Okupovaný Mariupol sa mení na dystopické miesto, kde musí vládnuť len jedna pravda. Ruské lži.
Je ich už takmer tisíc a v Moskve stále zvažujú, či s nimi majú narábať ako so zajatcami, nacistami, vojnovými zločincami, či teroristami.
Stovky obrancov poslednej mariupolskej bašty Ukrajiny v oceliarňach Azovstal zložili zbrane. Kyjev hovorí o evakuácii a pripravovanej výmene, Moskva o kapitulácii a obnovení popráv.
Ukrajinský Mariupol vedel, čo je to vojna. No na to, čo prišlo po 24. februári, obyvateľov mesta nikto nemohol pripraviť.
Ukrajinské vojenské vedenie v stredu utlmilo nádeje na spustenie ofenzívy s cieľom zachrániť bojovníkov, ktorí sa skrývajú v Azovstale.
Dve mestá, kde ľudia žili pokojne a v mieri, sa za posledné dni premenili na ruiny. Ako vyzerali? Nahliadnite do minulosti...
Je to približne dvojnásobok počtu obetí, ktorý odhadla radnica v súvislosti s týmto doposiaľ najkrvavejším útokom na civilistov vo vojne na Ukrajine.
Desať dní po tom, čo šéf Kremľa nariadil hermeticky zablokovať poslednú baštu ukrajinských obrancov v Mariupoli, sa z areálu obkľúčených oceliarní začala evakuácia.
Je pomenovaný po Panne Márii. Mariupol sa však teraz premenil na peklo.
Tisíce slovenských používateľov Facebooku zdieľali obrázok s textom, v ktorom sa tvrdilo, že znázorňuje tajné biologické laboratórium NATO.
Pluk Azov zverejnil nové video z podzemia pod oceliarňami Azovstaľ.
Z Dnipra pre Pravdu píše ukrajinská publicistka a spisovateľka Anna Gin.
Rinat Achmetov má v zbombardovanom meste Mariupoľ rozsiahle podnikateľské aktivity. Verí však vo víťazstvo Ukrajiny.
Podľa úradov ruská armáda do mesta dopravila 13 mobilných krematórií.
Dochádza nám munícia, uviedla 36. námorná brigáda ukrajinských ozbrojených síl na facebooku.
Mantas Kvedaravičius bol známy najmä vďaka svojej dokumentárnej snímke z konfliktnej zóny s názvom Mariupolis.
Mariupoľ, Manguš, Novoazovsk, Berďansk. Pred 80 rokmi figurovali tie isté názvy v dennom spravodajstve. Wehrmachtu asistovala Rýchla divízia slovenskej armády.