Je to asi prvý známy "hoax" v histórii.
Môžeme vidieť v hĺbke vesmíru božiu tvár? Niektorí vedci už neváhajú položiť si túto otázku, presvedčivé odpovede však nenachádzajú. Voda na Marse, ktorá by v sebe mohla skrývať život, planéty podobajúce sa Zemi, teória vysvetľujúca akési regulačné zariadenie vesmíru.
Prachová búrka, ktorá je pozorovaná na Marse od júna a zahalila celú planétu, sa zmierňuje. Informovala o tom na svojom webe americká vesmírna agentúra NASA.
NASA sa môže pýšiť prvým človekom na Mesiaci jeho sondy preskúmali mnohé kúty slnečnej sústavy, avšak čelil aj mnohým problémom.
Hlboko v pôde Marsu sa nachádza veľké soľné jazero, kde môže existovať život. V článku zverejnenom v časopise Science to tvrdí skupina talianskych vedcov.
Búrka, ktorá niekoľko týždňov víri prach na Marse, už nadobudla celoplanetárny rozsah. Informoval o tom na webe americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA).
Prvé dva miniatúrne medziplanetárne satelity, ktoré NASA vyslala začiatkom mája so sondou InSight k Marsu, zapálili svoje vlastné motory.
Americké vozidielko Curiosity našlo na Marse pradávne stopy po organických látkach a zistilo sezónne výkyvy hodnôt metánu v atmosfére červenej planéty.
InSight je vôbec prvou misiou, ktorá bude skúmať podložie Marsu.
Už šiesta simulovaná misia na Mars pod záštitou NASA a Havajskej Univerzity mala prebiehať od 15. februára až do 14. októbra 2018.
Putin ďalej avizoval, že lunárny prieskumný program sa zameria na polárne oblasti Mesiaca.
Vesmírne základne na Mesiaci a na Marse by mohli pomôcť pri zachovaní ľudskej civilizácie a prispieť k jej regenerácii na Zemi v prípade tretej svetovej vojny.
Michaela Musilová by sa chcela stať astronautkou. A možno bude prvým človekom, ktorý navštívi planétu Mars.
Chmeľ, rastlina kľúčová pre výrobu piva sa možno dá vypestovať aj na Marse. Zistili to študenti vysokej školy Villanova University v Pensylvánii.
Donald Trump predstavil pred tromi týždňami svoje predstavy o novom americkom vesmírnom programe, ktorého súčasťou je aj návrat človeka na Mesiac.
Nenechajte si ujsť to najlepšie z televíznych programov od 14. do 21. decembra. Televízne tipy pre vás vybrala Jana Kollárová, redaktorka Magazínu Pravdy.
V roku 2010 v raketopláne Discovery vyletela Dorothy Metcalf-Lindenburger na Medzinárodnú vesmírnu stanicu, kde strávila 15 dní.
Dve ženy a štyria muži v nedeľu ukončia simulovanú misiu na Marse, ktorá sa uskutočňuje pod havajskou sopkou Mauna Kea.
Na Marse je rozsiahle pole tvorené malými sopkami a lávovými prúdmi, ktoré by mohli tvoriť vhodné podmienky pre vznik života na planéte.
Konceptov áut sú stovky. Tento je ale iný. Nie je totiž určený pre túto planétu. Jazdiť s ním by mohli prví kolonizátori Marsu. Aspoň tak si ho predstavuje NASA. I keď sama ho nepostavila.