MARIÁN REPA: Dosiaľ zdokumentované zločiny v Buči šokovali celý svet. Napriek tomu Moskva všetko popiera. Vraj je to iba „teátro“ zinscenované kyjevským režimom...
Je to už 78 rokov, čo vypálili bieloruskú obec Malodušie. Slovenskí vojaci, ktorí do nej vtrhli, tam povraždili ženy, deti aj starcov. Bez ľútosti.
Úrady zodpovednosť za tento útok pripísali etnických milíciám z organizácie Združenie pre rozvoj Konga (CODECO).
Miloš Uriga si doživotie odpykáva v Banskej Bystrici. Na súde sa sťažoval, že nemôže študovať.
Civilistov zabili mačetami a strelnými zbraňami.
Príslušníci barmskej armády údajne strávili vo väznici len necelý rok.
Medzi obeťami sú aj tehotné ženy, malé deti, starí ľudia a tiež miestny náčelník.
Turecký líder prezident Erdogan je v Turecku populárny. Napriek tomu si chce byť istý podporou aj za cenu kontroverzných krokov.
Polícia stále po páchateľoch a motívoch zločinu pátra.
Motívy činu Ridvana Zykaja nie sú zatiaľ jasné.
Hans Woellke rozžiaril tvár Adolfa Hitlera. Nemecký športovec na letnej olympiáde v Berlíne v roku 1936 získal zlatú medailu vo vrhu guľou.
Až do vypuknutia vietnamskej vojny bolo pre Američanov nepredstaviteľné, že by aj oni mohli páchať také zločiny ako nacisti.
Niektorí študenti sa rozhodli vyraziť k budovám miestnych zákonodarných zborov, aby vyzvali k prísnejšej regulácii predaja zbraní.
Mrazivým januárovým ránom sa Kľakovskou dolinou vliekol smutný sprievod. Sotva deväťročná Marienka Ľuptáková sa vydesená kŕčovito držala maminej sukne.
Útok opäť rozprúdil diskusiu o tom, či nie je potrebné sprísniť pravidlá upravujúce držbu zbraní. Podľa prezidenta Donalda Trumpa je naopak žiadúce, aby Američania mali zbrane.
MARTIN KRNO: Nedávno v uliciach našich miest provokatívne pochodovali hajlujúci mladí muži v replikách gardistických uniforiem. Neskôr viacerí vymenili čižmy a vojenské kanady za lakovky.
V krajine bol masaker predmetom tabu takmer 50 rokov a dodnes sa považuje za citlivú tému.
Koričanské stijeny boli v roku 1992 dejiskom masakry viac ako 200 civilistov moslimskej a chorvátskej národnosti.
Za posledných 10 rokov zabili strelné zbrane v USA 313-tisíc ľudí. Hoci sa masakry ako v Las Vegas opakujú, snahy o obmedzenie predaj zbraní zatiaľ nemajú šancu.
Aké sú priority hotelov? Bezpečnosť, zdá sa, to nie je. Ako by inak dostal strelec z Las Vegas do hotela 42 zbraní? Kladie si otázku The New York Times.