Štrajky robotníkov, masové demonštrácie a nakoniec streľba do davu, keď sa mocipáni rozhodli potlačiť vzburu. Ruský film Drahí súdruhovia! je o skutočnej masakre v sovietskom Novočerkassku v júni 1962.
Ako patológ bol známy pod pôvodným menom František Šubík, verše zverejňoval pod pseudonymom Andrej Žarnov.
Rodiny zavraždených začiatkom augusta pohrozili bojkotom spomienkových akcií.
Utekali, za nimi mŕtvoly, a oni boli pokojní, hovorí bývalý strážnik Pavol Zbojek, ktorého si v v roku 1991 väzni z leopoldovskej väznice vzali ako rukojemníka.
Namíbia bola v rokoch 1884 až 1915 ako takzvaná Nemecká juhozápadná Afrika kolóniou Nemeckej ríše.
Televízia v ten večer náhle prerušila vysielaný film. Okamžite bolo jasné, že sa deje čosi mimoriadne. Z naliehavého oznamu, ktorý prišiel vzápätí, behal mráz po chrbte.
Na pohrebe 136 novo identifikovaných obetí masakry v Srebrenici sa zúčastňujú desaťtisíce ľudí. Srbský premiér Aleksandar Vučić pred nespokojným davom ušiel.
Srebrenica, mesto v Bosne, sa stala dejiskom najhoršej masakry v Európe od skončenia druhej svetovej vojny. Pripomína si 20. výročie hromadného vraždenia.
Tisíce ľudí vo štvrtok lemovali hlavnú ulicu v Sarajeve, po ktorej nákladný automobil prevážal 136 rakiev s telami novo identifikovaných obetí masakry v Srebrenici.
Ani rok po masakre v odeskom Dome odborov, obeťami ktorej sa 2. mája 2014 stalo 48 ľudí a ďalších viac ako 250 utrpelo zranenie, nepriniesol obžalobu vinníkov.
Ôsmich mužov zatkli v rôznych častiach krajiny a obvinili z masakry v sklade pri Srebrenici počas občianskej vojny, ktorá si vyžiadala 1 300 obetí.
Veliteľ islamských milícií Boko Haram sa prihlásil k zodpovednosti za masakru v Baga. Mesto teroristi vymazali z mapy. Podľa jeho slov konali tak, "ako im prikázal Pán".