Rastie divo, ale môže sa aj pestovať. Lístky sú plné vitamínov a iných látok, za ktoré sa naše telo poďakuje.
Chladnička nie je dokonalý priestor na uchovávanie každej potraviny. Sú nápoje a jedlá, ktorým chladnička preukázateľne predlžuje životnosť. Avšak niektorým vyslovene škodí.
Slovensko dostalo na Vianoce krásny darček. Vzácny medovicový med z jedľového lesa získal najcennejšiu ochrannú známku EÚ - Chránené označenie pôvodu.
Strava vám vie dodať nielen energiu počas dňa, ale významne vplýva aj na to, ako bude vaše telo fungovať v noci. Jedlo má významný vplyv na kvalitu aj dĺžku spánku.
Hoci sa na prvý pohľad zdá, že zhadzovanie nadbytočných kilogramov pomocou cukrom nabitej potraviny je nereálne, odborníci majú iný názor.
Európska komisia (EK) v piatok schválila nové chránené označenie pôvodu pre produkt zo Slovenska "Bardejovský med / Med z Bardejova" vyrábaný v horskej oblasti Čergov.
Okrem klasických medov sa špecializujú na medovicový med s ktorým začínali. Na jeho výrobu vplývajú aj klimatické zmeny.
„Ešteže ma starý otec stihol zasvätiť do základov včelárenia, ostatné potom šlo, akoby samo od seba,“ rekapituluje dnes-60 ročný včelár.
Počas leta sa uštipnutiu komárom prakticky nedá vyhnúť. Niektoré štípance však vedia poriadne potrápiť.
56-ročný muž spôsobil dopravnú nehodu po požití dvoch polievkových lyžíc divokého tureckého medu.
Ich produkt ponúkajú priamo hosťom v hoteli.
Med je funkčná potravina, vedecké práce a klinické štúdie potvrdzujú, že už dávno nepatrí medzi prírodné alternatívne produkty, ale je rešpektovaný aj v medicínskej praxi.
Napiť sa pred spaním je jedna z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť. Organizmus totiž čakajú dlhé hodiny bez tekutín a preto je potrebné sa dostatočne hydratovať.
Včelárstvo je vášeň na celý život. Niekto včelstvá zdedí, niekoho zlákajú priatelia, alebo chce, aby mu kvety v záhrade opeľovali vlastné včely.
Včelí med patrí medzi najfalšovanejšie potraviny na svete. Najčastejšími podvodmi sú primiešavanie sirupov z cukrovej trstiny, kukurice či ryže.
Sladká je jedna z najvábnejších chutí, ale uspokojiť túžbu po nej nebýva najzdravšie. Teda v prípade ak volíte rafinovaný cukor.
Pod lukulskými hodmi si predstavujeme väčšinou veľkolepú hostinu. V malom si ich môžeme pripraviť aj doma – stačí ak bežné jedlá obohatíme.
Pálenie záhy je nielen nepríjemné, ale spôsobuje aj zhoršenie spánku a pri dlhodobom probléme môže dokonca spôsobovať až rakovinu pažeráka.
Keď to preženiete večer s alkoholom, ráno vás síce čakajú výčitky, ale tie nič nevyriešia. Je potrebné aplikovať telu prvú pomoc.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Máločo sa s Vianocami na Slovensku spája tak samozrejme ako med.