Loď, ktorá ich na obežnú dráhu vyniesla, sa o pár dní opäť vráti na Zem so štyrmi členmi misie Crew 6, ktorí sú na stanici od marca.
Astronauti by na ISS mali doraziť v nedeľu a nahradia tam súčasnú posádku, ktorá je vo vesmíre od marca.
Ruská nákladná loď sa vydala k stanici len asi dva a pol dňa predtým, ako k nej zamieri loď Crew Dragon s štvorčlennou posádkou.
Vesmírny kamión by mal k orbitálnemu komplexu doraziť v piatok približne okolo 11:30 SELČ.
Loď Cygnus sa k ISS vydala už desiatykrát.
Motívom Američanov mala byť snaha dosiahnuť, aby sa člen posádky, ktorý ochorel, čo najrýchlejšie vrátil na Zem.
Americký viceprezident povedal, že "viac ako sedem rokov boli američania nútení lietať do kozmu autostopom".
Let jej trval len necelé štyri hodiny vďaka mimoriadne zrýchlenému manévru, ktorý bol použitý vôbec po prvý raz.
Snímky Európy, ktoré urobil z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) 39-ročný francúzsky astronaut Thomas Pesquet, upozorňujú na sklon Belgicka k extravagantnému osvetleniu diaľnic.
Americká astronautka Peggy Whitson a jej kolega Jack Fischer z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) uskutočnili dvojstý výstup do otvoreného kozmu.
Pred tridsiatimi rokmi odštartovala z Bajkonuru raketa Proton so špeciálnym 20-tonovým nákladom.
Na vesmírnej stanici ISS pristála ruská nákladná loď Progress M-26M so zásobami vody, kyslíku a potravín, vrátane ovocia a zeleniny.
Americkí astronauti sa vrátili do svojho segmentu na ISS po tom, čo strávili niekoľko hodín v ruskej časti stanice pre podozrenie z možného úniku amoniaku.
Rusko informovalo amerických a európskych partnerov o odložení štartu multifunkčného modulu Nauka (Veda), ktorý má významne rozšíriť vedecké kapacity ISS.