Uplynulo celé štvrťstoročie, od kedy Medzinárodný súdny dvor vyniesol rozsudok v spore medzi Slovenskou a Maďarskou republikou o sústavu vodných diel Gabčíkovo - Nagymaros.
Ukrajina požaduje od najvyššej súdnej inštancie OSN príkaz na prerušenie ruskej invázie.
Pojednávanie v súvislosti s prebiehajúcim konfliktom na Ukrajine sa uskutoční budúci týždeň.
Jeden z veliteľov je popredným kandidátom v práve prebiehajúcich izraelských parlamentných voľbách.
Spojené štáty avizujú agresívny postoj voči Medzinárodnému trestnému súdu.
Prokuratúra Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu sa odvolá proti oslobodzujúcemu rozsudku v prípade radikálneho srbského politika Šešelja.
Exprezidenta Pobrežia Slonoviny Laurenta Gbagba a jeho pobočníka Charlesa Blé Goudéa v Haagu súdia za zločiny proti ľudskosti.
MARIÁN REPA: Štvrtého augusta 1995 sa v Chorvátsku začala operácia Búrka.
Haagsky tribunál sa rozhodol dočasne pustiť do Srbska niekdajšieho "prezidenta" vzbúrených chorvátskych Srbov Gorana Hadžiča kvôli nádoru na mozgu.
Pred necelým polrokom medzinárodný tribunál pre vojnové zločiny podmienečne prepustil na slobodu smrteľne chorého srbského ultranacionalistu Vojislava Šešelja.
Palestínčania sa v stredu formálne stanú členmi Medzinárodného trestného súdu (ICC). Súd sa zaoberá vojnovými zločinmi, zločinmi proti ľudskosti a genocídou.
Šestnásť rokov trvajúca právna bitka Chorvátska a Srbska, v ktorej sa vzájomne obviňovali z genocídy, sa zavŕšila zamietajúcim verdiktom Haagu.
Medzinárodný trestný tribunál v Haagu potvrdil doživotné tresty väzenia, ku ktorým boli pred piatimi rokmi odsúdení dvaja bývalí dôstojníci bosnianskosrbskej armády.
Rozbijem ten tribunál na kúsky, zastrájal sa Vojislav Šešelj, vodca srbských ultranacionalistov, keď naňho haagsky tribunál pre vojnové zločiny vydal zatykač.
Holandsko nesie časť viny za masaker v bosnianskej Srebrenici v roku 1995. V stredu to vo verdikte vyhlásil súd v Haagu.
Nová ukrajinská vláda sa obrátila na medzinárodný súd s podozrením, že Janukovyčove jednotky spáchali zločiny proti ľudskosti, keď zabili vyše 100 ľudí.
Krajina podala do Haagu žalobu za porušovania medzinárodného práva pre neplnenie záväzkov zakotvených v Zmluve o nešírení jadrových zbraní z roku 1968.