Cieľ pristáť s modulom v okruhu do 100 metrov od vytýčeného miesta tak bol s rezervou naplnený.
Existuje však šanca, že modul SLIM, ktorý má problémy s fungovaním solárneho panela, bude oživený.
Na Mesiaci doteraz úspešne pristáli len zariadenia bývalého Sovietskeho zväzu, Spojených štátov, Číny a Indie.
Prvé americké pristátie na Mesiaci po viac ako pol storočí nebolo úspešné. Sonda mala pomôcť získať kľúčové údaje pre chystaný návrat ľudí na Mesiac.
NASA sa v rámci programu Artemis spolieha do veľkej miery na súkromné spoločnosti.
Misiu americkej súkromnej spoločnosti Astrobotic Technology, ktorá vyslala raketu Vulcan s cieľom dopraviť modul Peregrine na Mesiac, sa zrejme nepodarí dokončiť.
Raketa Vulcan úspešne odštartovala z Floridy s modulom Peregrine. Na jeho palube sú aj spopolnené pozostatky niekoľkých ľudí.
Súkromná americká spoločnosť plánuje budúci mesiac dopraviť na Mesiac spopolnené ľudské pozostatky.
Sovietska automatická medziplanetárna stanica Luna 1 bola vypustená presne bola pred 65 rokmi.
Cieľom mnohých lunárnych misií, ktoré majú odštartovať v nasledujúcich rokoch, je hľadanie zdrojov dôležitých na prežitie astronautov alebo na komerčné využitie.
Astronauti Borman, Anders a Lovell ako vôbec prví ľudia uvideli na vlastné oči odvrátenú stranu Mesiaca.
Ide o významný krok pred pripravovaným pristátím na jeho povrchu. V prípade jej úspechu bude Japonsko piatou krajinou, ktorá dokázala pristáť na Mesiaci.
Pred viac než štyrmi miliardami rokov do Zeme narazilo teleso o veľkosti Marsu a vymrštilo do jej okolia veľké množstvo materiálu. Z neho nakoniec vznikol Mesiac.
Indický vesmírny program síce má pomerne obmedzený rozpočet, dosahuje však veľké úspechy porovnateľné s ostatnými vesmírnymi mocnosťami.
Vyhlásil to venezuelský prezident Nicolás Maduro, ktorý sa na tom v podľa vlastných slov dohodol s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom.
Raketa vyniesla na obežnú dráhu Zeme aj satelit. Ide o röntgenový teleskop, ktorý by mal vedcom pomôcť lepšie pochopiť vznik a vývoj vesmíru.
Pristávací modul Vikram a rover Pragján mali fungovať iba jeden lunárny deň, čo sa rovná 14 dňom na Zemi.
Luna-25 stroskotala 20. augusta. Išlo o prvú ruskú lunárnu misiu za ostatných 47 rokov.
Mesiac bude k Zemi bližšie než zvyčajne.
Rover Pragján vyhľadáva stopy zamrznutej vody, ktorá by mohla byť potenciálnym zdrojom pitnej vody pre budúce pilotované misie.