Astrobiologička Michaela Musilová môže byť prvou Slovenkou, ktorá zdolá Everest.
Astrobiologička Michaela Musilová sa chystá preskúmať limity Zeme, ale aj svoje vlastné. Hovorí, že je to aj tréning na pobyt na Mesiaci či na Marse.
Kedy sa človek dostane opäť na Mesiac, či dokonca na Mars a ako skomplikovala vesmírny výskum ruská agresia na Ukrajine? V podcaste odpovedá svetovo úspešná astrobiologička Michaela Musilová.
Michaela Musilová je astrobiologička, ktorá pracuje na vesmírnych projektoch aj pre NASA. Má však prebádanú aj našu planétu, cestuje, poznáva, teraz žije na Havaji.
Opýtali sme sa jej, ako je spokojná s uplynulým rokom.
Prvé ľudské základne môžu v kráteroch Mesiaca postaviť roboty už o desať rokov.
Prvé simulované misie na Mesiac sú plánované na koniec novembra. Do projektov zapojí aj ďalších Slovákov.
Už šiesta simulovaná misia na Mars pod záštitou NASA a Havajskej Univerzity mala prebiehať od 15. februára až do 14. októbra 2018.
Michaela Musilová by sa chcela stať astronautkou. A možno bude prvým človekom, ktorý navštívi planétu Mars.
Prvá slovenská družica skCUBE poletí do vesmíru začiatkom júna. Informoval o tom líder projektu skCUBE Jakub Kapuš.
Michaela sa nedávno vrátila zo simulovanej misie na Mars. Čakala ju rodina, ktorá jej od mala vytvárala zázemie na úspech. Zaspomínali si na to s mamou Margaretou.
Špenát od študentiek z Gymnázia v Detve síce dorástol až na záver marťanskej misie, no rozhodne potešil.
Slovenské inštitúcie sa budú podieľať na simulovanej marťanskej misii v USA. Hlavnou veliteľkou medzinárodnej posádky je Michaela Musilová.
Izolovaní od sveta. V púšti, kde teploty nevystúpili nad nulu. Von zo základne mohli chodiť len v skafandroch. Simulácia pobytu na Marse absolvovala aj slovenská astrobiologička Michaela Musilová.