V máji oslávil 40. narodeniny, a hoci mu posledná miestenka na vlaňajšie olympijské hry ušla, nestratil motiváciu zabojovať o ďalšiu.
Bolo tam viacero chýb, ktoré nemôžem akceptovať, vravel po víťazstve prísne vodný slalomár Michal Martikán.
Je výnimočným zjavom v slovenskom športe. Vodný slalomár Michal Martikán má z divokej vody dve olympijské zlaté medaily a dovedna päť cenných kovov (2-2-1), čo sa nikomu inému nepodarilo.
V Atlante 1996 mal pred maturitou. Ani náhodou sa nedá povedať, že bol ostrieľaný mazák. Naopak. Ale vzhľadom na vek nepatril ani k úplným začiatočníkom.
Matej Beňuš skončil vo finálovej jazde na MS vo vodnom slalome v Riu štvrtý, Alexander Slafkovský piaty a Michal Martikán šiesty.
Slovensko získalo zlatú medailu už v druhej disciplíne na MS vo vodnom slalome v Riu de Janeiro. Víťazné trio kraľuje disciplíne 3x C1M na MS od roku 2009.
V ankete denníka Pravda a Slovenského olympijského výboru zatiaľ dominuje trojnásobná olympijská šampiónka z biatlonových tratí a strelníc.
Našinec štartoval už na prvej novovekej olympiáde v Aténach 1896. Dokonca v prvej disciplíne: v prvej dráhe prvého rozbehu stovky. Navyše s jednotkou na drese. Ibaže – uhorskom.
Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský získal striebornú medailu v disciplíne C1 v rámci 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene.
Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský skončil na druhom mieste v kategórii C1 na úvodných pretekoch Svetového pohára 2018 vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši.
Skúsený slovenský reprezentant vo vodnom slalome Michal Martikán v pražskej Troji v nedeľu nedosiahol na jubilejnú desiatu individuálnu medailu z ME.
Mnohí jeho konkurenti už dávno odložili súťažné kanoe. On stále tvrdo drie a zatvára ústa neprajníkom. Michal Martikán (38) je s 21 medailami (13-3-5) najúspešnejším vodným slalomárom histórie MS.
Slovenskí vodní slalomári získali na MS vo francúzskom Pau ďalšie tri cenné kovy.
Slovensko získalo zlatú medailu na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome vo francúzskom Pau hneď v prvej disciplíne.
Matej Beňuš, Alexander Slafkovský, Michal Martikán, Jana Dukátová. To je menoslov horúcich slovenských želiezok vo finálových 5. pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome.
Už na to nemá. Stratil potrebnú rýchlosť, nestačí na mladších. Svoje najlepšie roky má za sebou. Patrí do starého železa. Mnohé z týchto tvrdých viet smerovali na adresu Michala Martikána po lanskom neúspechu.
Vlani vypadol z nabitej slovenskej reprezentácie. Sám nevie presne povedať, či mu to pomohlo alebo uškodilo. Faktom však je, že sa Michal Martikán (40) vrátil do národného tímu i medzinárodných pretekov vo vynikajúcej forme.
Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Michal Martikán sa po bronze z Tacenu znovu ocitol na stupňoch víťazov.
Keď organizátori ME vo vodnom slalome v Tacene pustili Michalovi Martikánovi počas jeho finálovej jazdy skladbu "Nech Bože dá", akoby tušili, že si domov odvezie medailu.
Všetky tri slovenské lode na majstrovstvách Európy v slovinskom Tacene postúpili do semifinále C1 mužov priamo z prvej kvalifikácie.