IRIS KOPCSAYOVÁ: Už aby bol september a veci sa dostali do normálu, to znamená, aby si koaliční aj opoziční poslanci sadli do lavíc a začali si nadávať.
ZUZANA KUSÁ: Do hlavy nikomu nevidíme, hovorieva sa. Nezamestnaným z odľahlých okresov pripisujeme nechuť pracovať, politikom, ktorých sme nevolili, všemožné sebecké a spoločnosť poškodzujúce záujmy.
Už teraz je však viac než jasné, že mimoriadna schôdza bude odsunutá na septembrovú schôdzu alebo ju koalícia zruší úplne.
Aj keď sa chce Šutaj Eštok pýtať aj na kroky Suska a Šimkovičovej, k Ficovi má bližšie, než mal „otec zakladateľ“ Peter Pellegrini, čo Hlas do značnej miery limituje.
IRIS KOPCSAYOVA: Je stále horúco, no opozícia podnecuje protesty a žiada výmeny vo vládnom kabinete. A hoci silnie tlak na odvolanie ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer) a ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (SNS), ich výmena veľmi reálna nie je.
Premiér v piatok avizoval, že navrhne vládnej koalícii, aby iniciovala odvolávanie Šimečku.
Premiér ho kritizuje aj v súvislosti s čerpaním dotácií z FPU Nadáciou Milana Šimečku, na ktoré upozornila šéfka rezortu kultúry Šimkovičová.
Aj premiér Robert Fico bol kedysi lídrom opozičných protestov, dnes ich nazýva občianskou neposlušnosťou.
Progresívne Slovensko vyzvalo prezidenta, aby prestal sledovať len olympijské hry a začal si všímať aj situáciu na Slovensku.
ZUZANA KUSÁ: Progresívne Slovensko spúšťa v druhej polovici leta bilbordovú kampaň.
MIROSLAV ČAPLOVIČ: Charizmatický líder v politike? Ten je dôležitý ako obal výrobku.
Koalícia odmietla odsúdiť ruský útok na detskú nemocnicu v Kyjeve.
Do týchto okresov sa dostáva desať až tridsaťnásobne viac peňazí ako do miest a obcí, kde vládne niekto nezávislý alebo predstaviteľ opozície.
Šéf progresívcov vyzval premiéra, aby sa pustil do skutočnej práce.
Vládnu koalíciu zaujímajú len peniaze, na Muránskej planine sa chystá veľký biznis s drevom, tvrdí strana Demokrati.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Víťazom volieb do europarlamentu je Progresívne Slovensko, o tom niet pochýb. Ale pravda je aj to, že vyhrali národno-konzervatívne sily. Je zaujímavé, ako si každá strana vie interpretovať výsledky volieb po svojom tak, aby to vyhovovalo jej optike a politickému sebavedomiu.
Počet hlasov, ktoré dostalo PS, nemala podľa Šimečku doteraz žiadna strana v európskych voľbách na Slovensku.
Ak by zmeny prešli, dali by absolútnu slobodu slova politikom vlády a, naopak, by obmedzili všetkých tých, ktorí vládu kritizujú.
Generálnej prokuratúre bolo doručených viacero podnetov od rôznych fyzických a právnických osôb na rozpustenie politickej strany Progresívne Slovensko.