Posledný československý komunistický vládca žil v bubline, v ktorej si nepripúšťal, že väčšina ľudí túži po zmene.
Predseda vlády Lubomír Štrougal hovoril za zatvorenými dverami veci, za ktoré by komunistický režim bežného občana označil za protištátny živel.
Navždy nás opustili mnohé známe tváre zo Slovenska aj zo sveta. Medzi nimi aj Eva Krížiková, Miloš Jakeš, Kobe Bryant či Sean Connery.
Takmer stelesňoval dejiny československého komunistického režimu. Totalitná strana ho vyzdvihla do funkcií, až ostal ako kôl v plote, keď ho zmietla revolúcia.
Jakeš bol podľa polície z titulu svojej funkcie zodpovedný za streľbu do ľudí na hraniciach.
MARIÁN REPA: Česká polícia kvôli streľbe na hraniciach začala trestné stíhanie voči trom komunistickým pohlavárom. Ide o spravodlivosť, nie o pomstu.
Prichádza po 30 rokoch spravodlivosť? Alebo ide už len o symbolické gesto, ktoré tri dekády po nežnej revolúcii bude spoločnosť skôr iritovať?
Prinášame 3. časť historického cyklu k 30. výročiu revolúcií v strednej a vo východnej Európe.
Kôl v plote - toto slovné spojenie sa vžilo v súvislosti s niekdajším najvyšším komunistickým predstaviteľom Milošom Jakešom.
Osobnosť Novembra '89 Ján Budaj pokračuje tretím dielom rozprávania. Objasňuje okolnosti generálneho štrajku a čo stálo za rozpadom federácie.
Ján Budaj pokračuje v spomínaní na november 1989. Čo mali v úmysle Jakeš, Ceauşescu, Honecker a ako sa k nim postavil Gorbačov?
Zátišie v pásme búrok, skanzen politickej skostnatenosti uprostred reformujúcej sa východnej Európy. Aj takéto nálepky dostávalo bývalé Československo.
V oblasti amerického Los Angeles zomrel zhruba pred týždňom český občan, údajne vnuk bývalého generálneho tajomníka KSČ Miloša Jakeša.