Podľa odborníkov má pokles záujmu o sex jednoznačnú spojitosť s pandémiou.
Čoraz viac mladých ľudí potrebuje pomoc odborníkov, no tých je už dlhé roky žalostne málo.
Nadväzovanie priateľstva môže byť v dospelosti ťažké samo o sebe, v posledných rokoch to ale bolo obzvlášť ťažké pre generáciu mladých ľudí vo veku, kedy ukončovali štúdiá a nastupovali do svojho prvého zamestnania.
Menej stresu, väčší životný rozhľad, lepšie kognitívne funkcie a dlhší, kvalitnejší život. To je iba časť z celej množiny benefitov, ktoré vznikajú na základe interakcií najmladšej generácie s najstaršou.
Riskantné či nelegálne správanie v online prostredí je medzi mladými ľuďmi považované za takmer normálne.
"Odpočinok" bol u ľudí mladších ako 35 rokov vnímaný pozitívnejšie ako "námaha" alebo "práca" a "posteľ" lepšie ako "kariéra".
Najviac mladých bolo v krajine v 80. rokoch, keď dospievali ľudia z obdobia baby boomu.
Alkohol je škodlivý a jeho pitie nemá pre mladých ľudí žiadne zdravotné výhody. Občasné pitie malého množstva alkoholu môže prospievať iba ľuďom nad 39 rokov.
Reklama výrobcov alkoholu sa v on-line prostredí čoraz častejšie zameriava na mladých ľudí a je schopná obchádzať reguláciu.
Mladí ľudia do 45 rokov by mali mať svoje nasporené peniaze iba v rizikových fondoch.
Nedostatok pracovnej sily však v dnešnej dobe vedie k rastu vzájomnej konkurencie medzi zamestnávateľmi.
Najviac uchádzačov o zamestnanie vo veku do 29 rokov bolo ku koncu júla tohto roka v Prešovskom a Košickom kraji.
Dopyt firiem po brigádnikoch a brigádničkách je podľa Profesie aktuálne vysoký.
Pred šiestimi rokmi býval s rodičmi každý tretí Čech vo veku od 26 do 30 rokov, v súčasnosti túto možnosť využíva iba pätina z nich.
IVAN HOFFMAN: Dalo sa očakávať, že používanie smartfónov sa nezaobíde bez následkov. Niektoré následky sú však nečakané. Mladí, ktorí vyrástli na smartfónoch, nepoužívajú za vetami bodku!
Ministerstvo práce spúšťa projekty zamerané na podporu zvyšovania kvalifikácie mladých nezamestnaných.
Vlastnú strechu nad hlavou majú častejšie muži ako ženy. Väčšina ľudí si kvôli vlastnému bývaniu musí zobrať hypotéku.
Mladí ľudia využívajú výhody technológií 21. storočia, pričom používajú všetko od smartfónov až po bezdrôtové klávesnice.
Za sympatiami mládeže k extrémizmu sú podľa historika Múzea SNP Juraja Lepiša naivita či prejav vzdoru. Veľký vplyv na ich myslenie má však rodina a škola.
Každý piaty volič do 29 rokov, ktorý je rozhodnutý ísť voliť, by hlasoval za extrémistov. Podľa analytičiek sa za takýmto výsledkom skrýva slabá informovanosť.