Francúzsky exprezident obvinenie popiera.
Pri havárii zahynulo všetkých 81 ľudí na palube DC9.
súd obnovil kandidatúru Sajfa Isláma Kaddáfího, syna zabitého diktátora.
Voľby v Líbyi, ktoré sa majú konať o mesiac, by mohli diskreditovať koncept demokracie. Pre Pravdu to povedal expert na región severnej Afriky Jalel Harchaoui.
Syn zabitého diktátora je medzi 25 kandidátmi, ktorých volebná komisia zamietla.
PAVEL P. KOPECKÝ: Intenzita bojov v zrútenej Líbyi rastie. Na pochod k Tripolisu vyrazili povstalci maršala Chalífa Haftára.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Krajinu, ktorej kmeňovú štruktúru stmeľovala tvrdá ruka Muammara Kaddáfího, sa po vlne protestov tzv. arabskej jari podarilo zmeniť na kašu.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Zbytočné boli varovania, daromné zdvihnuté prsty ohľadom vývoja po smrti Muammara Kaddáfího.
Ani dvojdňový summit v sicílskom Palerme nepohol z miesta úslie o riešenie vnútrolíbyjského konfliktu, ktorý pocítila bez rozdielu celá Európa.
Na adresu Ruska zazneli z Londýna nové obvinenia. Tentokrát v súvislosti s možnosťou otvorenia "druhého ruského frontu" proti Západu v Líbyi.
"Sú to samé klamstvá," reagoval francúzsky exprezident Nicolas Sarkozy na obvinenie, podľa ktorého Muamar Kaddáfí, financoval jeho predvolebnú kampaň.
Exprezident všetky obvinenia odmieta ako klamstvá.
Trvalo to päť rokov. Päť rokov odvtedy, čo novinári zverejnili podozrenie, že kampaň exprezidenta Sarkozyho nelegálne financoval aj režim líbyjského vodcu Kaddáfího.
Chalíf Haftar nevylučuje, že by prepustený syn zosnulého líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího mohol vstúpiť do politiky, ak bude chcieť.
Približne sto mladých mužov nacvičuje vojenský pochod vo výcvikovom stredisku v Charjáne na západe Líbye.
Druhorodený syn zvrhnutého a zavraždeného plukovníka Muamara Kaddáfího Sajf Islam je už niekoľko dní na slobode.
Turecká polícia skonfiškovala slonovinovú dýku posiatu drahokamami. Patrila bývalému líbyjskému vodcovi Muammarovi Kaddáfímu. Má hodnotu desať miliónov dolárov.
Barack Obama ostro kritizoval britského premiéra Camerona a bývalého francúzskeho prezidenta Sarkozyho kvôli vojenskej operácii v Líbyi v roku 2011.
Počas bojov medzi tuniskými bezpečnostnými silami a neidentifikovanými ozbrojencami zomrelo najmenej 45 ľudí. Útok sa pri hraniciach s Líbyou.
Znepriatelené frakcie v Líbyi vytvorili vládu národnej jednoty. Očakáva sa obnovenie pokoja v krajine, ktorá sa zmieta v násilnostiach od pádu Kaddáfího režimu.