Nový kombinovaný variant koronavírusu nazvaný cyperskými vedcami ako deltakron, je pravdepodobne len výsledkom chybnej analýzy spôsobený kontamináciou skúmanej vzorky.
Britská vláda "pozorne sleduje" novú mutáciu koronavírusového variantu delta, ktorú v krajine detegujú čoraz častejšie.
Vysoko nákazlivý variant delta sa v priebehu niekoľkých mesiacov stane vo svete dominantnou mutáciou nového koronavírusu.
Variant epsilon koronavírusu SARS-CoV-2, prvýkrát objavený v americkom štáte Kalifornia, obsahuje tri mutácie tzv hrotovej bielkoviny (spike proteín).
Delta variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zaznamenali v Indii, sa podľa odhadov Európskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC) počas leta v Európe výrazne rozšíri.
Vietnam objavil nový variant covidu-19, ktorý je kombináciou indickej a britskej mutácie.
Nový indický variant koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý zaznamenali v Británii, má všetky charakteristiky veľmi nebezpečného vírusu.
Brazília zistila v štáte Sao Paulo nový variant koronavírusu, ktorý je podobný juhoafrickej mutácii vírusu.
Z nového výskumu vyplýva, že jeden z piatich ľudí má špecifickú genetickú mutáciu, ktorá prispieva k tomu, že je odolnejší voči nízkym teplotám.
Vedci v Spojenom kráľovstve objavili ďalší variant koronavírusu SARS-CoV-2 obsahujúci mutácie, ktoré by mohli spôsobiť ťažkosti, informovala na svojej webovej stránke stanica BBC.
Ešte horkejšie pivo by mohlo vzniknúť vďaka českým vedcom. Ako prví na svete upravili chmeľ pomocou technológie CRISPR, ktorá umožňuje presné zásahy do konkrétneho génu.
Českí vedci otestovali novú "dvojitú protilátku", ktorá veľmi účinne chráni pred koronavírusom SARS-CoV-2 a všetkými jeho testovanými variantmi.
Pri variante koronavírusu zisteného v Juhoafrickej republike (JAR) hrozí "vážne riziko opätovného nakazenia" a to zvyšuje obavy o účinnosť vakcín.
Nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát identifikovali v Južnej Afrike, je oproti predošlým mutáciám nákazlivejší, neexistuje však dôkaz, že by spôsoboval aj vyššiu úmrtnosť.
Mutácia na novom kmeni koronavírusu, ktorý sa šíri rýchlo Britániou, prispievajú k prenosu vírusu medzi deťmi rovnako intenzívne, ako to bolo dosiaľ medzi dospelými.
Všetky vírusy, vrátane vírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, sa časom menia. Na celom svete boli doteraz identifikované stovky variácií tohto vírusu.
Koronavírus SARS-CoV-2, ktorým sa po celom svete nakazili milióny ľudí, neustále mutuje, to však nevyhnutne neznamená, že sa stáva nebezpečnejším.
Vedci zapojení do medzinárodného programu Nexstrain vystopovali približne 10 000 rôznych mutácií smrtiaceho patogénu koronavírusu.
Čínski vedci, ktorí študujú ohnisko choroby spôsobené novým koronavírusom SARS-CoV-2, identifikujú dvaja jeho kmene, čo naznačuje, že vírus už najmenej raz mutoval.
Vedcom v Británii sa zrejme podarilo transplantáciou kostnej drene zbaviť ďalšieho chorého vírusu HIV, ktorý spôsobuje chorobu AIDS.