Hovorí sa, že prevencia je lepšia ako liečba. V prípade hlodavcov to platí dvojnásobne.
Tento a ďalšie podobné výskumy môžu byť dôležité pre budúce objavovanie vesmíru a najmä očakávané misie, pri ktorých chce ľudstvo vystavať kolónie na Mesiaci či Marse.
Japonským vedcom sa podarilo v laboratóriu odchovať zdravé myšie mláďatá, ktoré majú geneticky dvoch biologických otcov a žiadnu biologickú matku.
Izraelským vedcom sa podarilo predĺžiť priemerný život myší o 30 %. Veria, že ich výskum by mohol zabrať aj u ľudí, ktorí by sa tak namiesto 90 dožili 120 rokov.
Vedci vytvorili zariadenie, ktoré im umožňuje naprogramovať myši tak, aby sa skamarátili.
Žatva je v plnom prúde, ale na viacerých miestach nie je čo žať. Pozrite si vo videu TV Pravda, ako to na poli vyzerá, keď myši a hraboše predbehnú kombajn.
V okresoch Piešťany, Trnava, Topoľčany poľné myši predbehli kombajny. Takúto inváziu si nikto z tunajších poľnohospodárov nepamätá.
Do roku 2025 chcú vedci popísať všetkých 22 500 myších génov, v súčasnosti ich poznajú sedem tisíc.
Objav dosiaľ neznámej matrioškovej hybridnej zóny parazitov myší môže priniesť nové informácie pre skúmanie vzniku a šírenia infekčných ochorení.
Myši, ktoré boli počas jedného roka vystavené priemerným dávkam pesticídového kokteilu, dostali cukrovku. Poznatky sa zhodujú aj so štúdiami u ľudí.