O koronavíruse a ochorení Covid-19 kolujú rôzne dezinformácie. Čo je pravda a čo nie?
Je pravda, že padajú zo stromov? Je bezpečné odstrániť kliešťa bez použitia niečoho mastného na jeho pridusenie? V ktorých oblastiach Slovenska je ich najviac?
Sú tuky v jedle škodlivé? Ako je najlepšie umývať ovocie a zeleninu? A na záver testík - koľko toho viete o zdravom stravovaní?
Poznáte to - zohýbate sa alebo si ľahnete a máte pocit, akoby ste v chrbte mali nôž. Prečo sa to deje? Ako predísť takejto situácii? Stačí tak málo...
Je trstinový cukor zdravší ako biely? Môžeme jesť ovocie bez obmedzenia? Treba džúsy a ovocné šťavy piť denne? A je pravda, že v light výrobkoch nie je cukor?
Ako si čo najdlhšie udržať ostrý zrak, kedy by ste mali vyhľadať lekára a ako vyzerá preventívna prehliadka? Poškodzuje čítanie v tme zrak? Ako cvičiť s očami?
Chronická obštrukčná choroba pľúc - to je názov choroby, ktorá sa skrýva za skratkou CHOCHP. Čo so sebou prináša a ako sa dá proti nej bojovať?
Osteoporóza sa týka iba niektorých starých ľudí, muži ňou netrpia a nie je to vážne ochorenie. Taký je názor mnohých ľudí. Žiaľ, pravda je niekde inde...
Depresia či samovražda sa často zľahčuje. Z neliečených duševných ochorení sa však môžu stať tichí, neviditeľní zabijaci. Samovrahovia konajú zväčša premyslene.
Elektrošoky sú stredoveká a nebezpečná metóda, aj to je jeden z mýtov, ktorý neplatí.
Približne polovica ľudí netuší, že má vysoký tlak, pretože v začiatkoch ochorenia nepociťujú žiadne ťažkosti. Prinášame 12 najčastejších mýtov o tlaku.
Lož či skutočnosť? Študentka ošetrovateľstva z Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity Marta Pleskotová sa podujala skúmať, ako sa mladá generácia pozerá na seniorov.
Medzi dovolenkármi sa často šíri množstvo "dobrých rád", ako svojpomocne vyriešiť rôzne zdravotné problémy. Zozbierali sme najčastejšie tvrdenia, ktoré nie sú pravdou.
O metropole Francúzska koluje mnoho "mestských legiend" – Parížania sú vraj neochotní poradiť turistom, miestne ženy sú všetky chudé a dokonale oblečené...
V detstve vnímame konzumáciu mlieka ako nevyhnutnú. Nemali by sa ho však vzdávať ani dospelí. Jedným z benefitov je najmä obsah vitamínov a minerálov nachádzajúcich sa v mlieku.
Nie všetko, čo sa o ochrane a poškodeniach zraku hovorí, je založené na skutočnosti.
Stres je súčasťou života. Ide o silný podnet, s ktorým sa musí náš organizmus vyrovnať. Lenže to nedokáže tretina Slovákov: zvýšenému stresu čelia až siedmi z desiatich.