Priemerná mesačná mzda dosiahla v prvom štvrťroku tohto roka 1 124 eur, čo je medziročne viac o 38 eur.
Niekoľko dní práca z domu, zvyšok v kancelárii. Aj tak môže čoskoro vyzerať systém práce v niektorých firmách.
Tempo rastu sa síce v porovnaní s rokom 2019 spomalilo o polovicu, mzdy ale aj tak v priemere prekročili úroveň 1 100 eur.
Novinky, ktoré do práce prinesú viac flexibility, ale aj možnú stratu mzdových výhod, začali platiť od marca.
Zákonník práce je jedným z kľúčových zákonov štátu. Ale ruku na srdce - dodržiava sa do bodky v každej firme? Aké sú práva zamestnancov?
Slováci nie sú spokojní so svojimi dôchodkami. Väčšina by chcela mať dôchodok výrazne vyšší.
Záujemcovia o opatrovateľskú službu sú odkázaní na samosprávy a nie vždy od nich kvalitnú službu aj dostanú. Potvrdzujú to závery kontroly Najvyššieho kontrolného úradu SR.
Inštitút ekonomických a spoločenských analýz (INESS) je presvedčený, že na Slovensku sa nedá hovoriť o hrubej mzde, ale v skutočnosti len o "polohrubej" mzde.
Pandémia ochorenia COVID-19 má negatívny vplyv na celú spoločnosť. O niečo viac sa však dotýka práve žien, ktorým pribudli nové a netradičné povinnosti.
Najväčší nárast priemernej mzdy pocítili predavači a zamestnanci pohostinstiev a reštaurácií.
Priemerná nominálna mesačná mzda v júli opäť rástla vo väčšine odvetví, medziročne sa znížila už len v ubytovaní. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Priemerná nominálna mesačná mzda klesla v druhom štvrťroku prvýkrát od vzniku samostatného Slovenska. A to medziročne o 1,2 percenta, dostala sa tak na 1 088 eur. Ukázali to údaje Štatistického úradu.
Predpokladá to návrh novely zákona o sociálnom poistení z dielne ministerstva práce, ktorý je od štvrtka v pripomienkovom konaní.
Slovenskí zamestnanci mali za rok 2019 mzdy na úrovni 41 % priemeru Európskej únie.
Ponúkaný plat možno nájsť v drvivej väčšine pracovných inzerátov. Spôsoby zverejňovania sú však rôzne.
Sezónne práce budú v nasledujúcich týždňoch zrejme jediným spôsobom, ako bude možné si krátkodobo doplniť príjem.
Moderné odbory AIOS vnímajú veľmi veľké potencionálne riziko vo výrobných, logistických závodoch a všade tam, kde aktuálne ešte stále prichádza k stretávaniu sa veľkého počtu ľudí.
Výnimky z platenia poistného dôchodcov sa vzťahujú aj na zamestnanca, ktorý pracuje na Slovensku či v zahraničí.
Východoslovenskí energetici taktiež od začiatku tohto roka môžu počítať so zvýšeným príspevkom na stravovanie zo strany zamestnávateľa či s príspevkom na tretí dôchodkový pilier.
Zamestnanec, ktorý mal vlani zdaniteľné príjmy, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa, aby mu urobil daňové priznanie.