V Si-an vraj majú len dve veci - smog a terakotovú armádu. Čočík sa ale vydal za ďalšou atrakciou, krásne zachovaným prstencom starovekých, obrích hradieb.
Čočík, alias Lukáš Codr, Čech, ktorý žil a pracoval v Číne takmer 10 rokov, vás prostredníctvom svojich videí, sprevádza touto obrovskou krajinou a ukazuje vám miesta, ľudí a zvyky tak, ako vám neukáže žiaden turistický sprievodca.
Čech Čočík vám ukáže kópiu obľúbeného turistického mestečka. Číňania si postavili jeho presnú kópiu v pomere 1:1.
Číňania si robia srandu z vlastného nároďáku, a tak nie je väčšej potupy ako počuť od Číňana, že ľutuje český nároďák.
Pozriete sa aj na jednu netradičnú mešitu a celú cestu zakončia nehanební dedinčania vo vlaku.
Čočík vám ukáže aj kúsok, kadiaľ by sa počas odlivu dalo dostať do KĽDR takmer suchou nohou.
„Zaujímavý výlet to bol,“ zhodnotil Čočík víkendovú anabázu cez polovicu Číny do mesta Čangša v provincii Hunan.
Čočík, alias Lukáš Codr, Čech, ktorý v Číne žil a pracoval 10 rokov, vás teraz vezme na výlet proti prúdu rieky Jinša...
Je to najhustejšie obývaná oblasť na svete. Staré centrum si zachovalo portugalský štýl, nové Macao je plné zábavných miest. Existuje čínsky vtip: Chceš vidieť, kde sú čínske dane?
Z Čcheng-tu do Zhuhai po krásnej trati: Čočíkov výlet čínskymi rýchlovlakmi na juh krajiny, v ktorej sa aj tie pomalšie trmácajú cez hory 200-kilometrovou rýchlosťou.
Čočík sa vydal za teplom do mesta Ta-čou, najvýchodnejšej prefektúry provincie S'-čchuan. Návštevu bezvýznamného zapadákova nechápali ani Číňania.
Mesto každý pozná po čuchu, pretože uhoľný prach a dym je tu doslova všade.
Hor sa na futbal! Hral sa v meste Zhengzhou, čo to je pekná diaľka. A dôvod 24-hodinovej cesty? Za čínsky klub Che-nan Ťien-jie totiž hral bývalý Sparťan Bořek Dočkal.
Čočík sa vybral do mesta Fuling, preskúmať predtým supertajnú jadrovú základňu a najväčší podzemný vojenský komplex na svete.
Keby Čínania nemali nebezpečné veci, museli by si ich vymyslieť. Čočíkove nadávky si odmyslite.
Po dvoch dňoch dorazil na hranice s Ruskom a Severnou Kóreou. Aký je posledný výbežok krajiny, o ktorej Lukáš hovorí ako o „nočnej more pražskej kaviarne“?
Čínske rýchlovlaky sú modernejšie a rýchlejšie ako japonské šinkanzény. Jedna vec však pohodlie cestovania znižuje - asociálni spolucestujúci.
Kedy sa oslavuje nový rok, ako dlho trvajú oslavy a aké tradície na tento sviatok Číňania dodržiavajú?
Čína prežíva veľký nárast počtu áut v doprave. Ich ceny sú priaznivé, ale keď si Číňania kúpia auto, všetko sa to ešte len začína...
Lukáš Codr alias Čočík - Čech, ktorý žil a pracoval v Číne viac ako 10 rokov, natočil krátke reportáže o tých najzaujímavejších miestach tejto krajiny.