Tento mesiac uplynulo 80 rokov od oslobodenia Minsku. Nemecká okupácia bieloruského mesta trvala 1100 dní. Dlhé mesiace utrpenia mali veľkých hrdinov.
Anglického futbalistu síce politika nezaujímala, ale vedel, že nacizmus stelesňuje zlo. Keď ho v Berlíne oslovil mladý Žid s prosbou o pomoc, vyhovel mu.
Bývalého esesáka obvinili, že sa podieľal na zavraždení vyše 3 200 väzňov, ale trestu unikne. Podľa znaleckého posudku nie je spôsobilý zúčastniť sa na súdnom procese.
Nacistická propaganda a strach z Červenej armády v apríli 1945 spôsobili, že v mestečku Demmin spáchalo samovraždu najmenej 900 ľudí.
Rozhovor s nemeckým publicistom Haraldom Jähnerom o tom, čím si Nemecko prešlo po druhej svetovej vojne a prečo sa tak dlho nedokázalo vyrovnať s nacistickými zločinmi.
Otázku viny museli riešiť už ako deti. Rozhodnúť sa, či ich otcovia - vysokí nacistickí funkcionári - naozaj spáchali to, z čoho ich obvinili. Ako sa s tým vyrovnali?
Mali by školáci nacistické zločiny spoznávať priamo v bývalých koncentračných táboroch? Zatiaľ čo Slovensko iniciatívu víta, v Nemecku sa nápad stretol s rozpornými reakciami
Rodák z Veľkej Lomnice patril k najznámejším židovským väzňom, čo mali šťastie, že prežili po zavlečení do nacistických koncentrákov.
Dozorca z niekdajšieho nacistického vyhladzovacieho tábora v Osvienčime Oskar Gröning je vo svojich 96 rokoch zdravotne spôsobilý na výkon trestu.