FIFA, UEFA, či jednotlivé futbalové zväzy deň čo deň bojujú proti rasizmu na štadiónoch. Je to však len slabý odvar toho, čo vymysleli tvorcovia kampane Borussie Dortmund.
Kto obsadí Prahu ako prvý – Krasnaja armija alebo U.S. Army? To bola kardinálna otázka a 8. mája 1945 zaujímala nielen Čechov, ale aj Slovákov.
Predmety, ktoré patrili nacistickému diktátorovi Adolfovi Hitlerovi a jeho spolupracovníkovi Hermannovi Göringovi, stiahnu z dražby po protestoch Židov.
MARTIN KRNO: V zložitej atmosfére, keď sa čoraz častejšie stretávame s prejavmi pravicového extrémizmu, prichádza iniciatíva Bratislava bez náckov!
MARTIN KRNO: Trojica spätých kamenných krížov na trojuholníkovom pozadí symbolizujúcom večnosť pyramíd. Kto by nepoznal tento pomník v Kremničke?
Tiso využíval radikálov vo svojej strane na dosiahnutie cieľov, za ktoré nechcel byť morálne zodpovedný. Vo svojej knihe to tvrdí americký historik Ward.
Chorvátsky obranca Josip Šimunič si s určitosťou nezahrá na futbalových MS 2014 v Brazílii. Pre skandovanie nacistického hesla dostal 10-zápasový dištanc.
Úrady chcú čo najskôr vrátiť synovi obchodníka s umením všetky obrazy zo zhabanej zbierky, ktoré nepatria k dielam ukradnutým nacistami.
Nemecká vláda začne od budúceho týždňa zverejňovať detaily obrazov a ďalších vzácnych umeleckých artefaktov, ktoré objavili v mníchovskom dome.
Nemeckým archivárom sa podaril unikátny objav. Po viac ako trištvrte storočia našli originál zákona, ktorý zriaďoval nacistickú tajnú políciu, neskôr známu ako gestapo.
Berlusconi prirovnal situáciu svojej rodiny k prenasledovaniu Židov nacistickým režimom. Za svoj výrok zožal kritiku od predstaviteľov židovskej obce a ľavice.
Nemecká polícia potvrdila správu týždenníka Focus, že objavila približne 1 400 umeleckých diel, ktoré ukradli nacisti.
Nemeckí vyšetrovatelia nepredpokladajú, že by Cornelius Gurlitt niekde ukrýval ešte ďalšie obrazy, ktoré počas druhej svetovej vojny skonfiškovali nacisti.
Šéf nacistickej tajnej služby Gestapo a jeden z organizátorov holokaustu Heinrich Müller bol v roku 1945 pochovaný na židovskom cintoríne v Berlíne.
Argentína odmietla mŕtvolu nacistického zabijaka. Vojnového zločinca Ericha Priebkeho, ktorý zomrel v Taliansku vo veku 100 rokov, tak pochovajú v Ríme.
Zomrel posledný svedok neslávneho konca vodcu nacistického Nemecka Adolfa Hitlera v berlínskom bunkri, Rochus Misch.
Je to takmer zabudnutý príbeh s nádychom grotesky aj tragédie. V rýchliku do Kolína v roku 1938 si sprievodca všimol muža v sukni a topánkami na vysokých opätkoch.
Hovorí, že nacisti ju okradli o medailu. Keby jej v auguste 1936 dovolili štartovať na letných olympijských hrách v Berlíne, bola by vraj zvíťazila.
História nepozná nijaké "čo by bolo, keby..." Iba fakty. Všetko ostatné sú špekulácie.