Patríte k dojčiacim matkám, ktoré prechladli a pýtajú sa: Môžem aj v takom prípade dojčiť? Nakazím bábätko? Bude to bezpečné?
Nepríjemné dni! Červený nos, mráz za nechtami, večne studené nohy, husia koža, drkotajúce sa celé telo a chrípka na každom rohu.
Nechať sa presvedčiť reklamou, že stačí šálka horúceho nápoja, kvapiek a bonbónov z lekárne, keď ste chorí, je naivné.
Stres a zhon patria k obdobiu pred sviatkami. Ale nenechajte sa úplne prevalcovať.
Ak to ide, chorobám predchádzajte. Tu sú tipy, ako sa v zime vyhnúť prechladnutiu.
Ako si pomôcť, keď na nás opäť zaútočilo prechladnutie?
Teplo sa obliekajte! Vírusy sú v plnom prúde a ako sa prednedávnom zistilo, tie malé potvory majú vraj veľkú radosť zo studených nosov.
Zimné obdobie prináša aj časté problémy s nádchou a upchatým nosom.
Prechladnutie je časté ochorenie, ktorého výskyt nezávisí od veku. Deti bežne prechladnú 6- až 10-krát ročne, u dospelých sa táto diagnóza štandardne vyskytuje 2- až 4-krát.
Keď sa hovorí o chrípkovej sezóne, slovíčka ako zázvor, med či citrón sa objavia ako prvé.
Jeseň je obdobím zvýšenej chorobnosti. Môžu za to napríklad výkyvy počasia. Prinášajú ochorenia, ktoré trápia ľudí na celom svete – kašeľ, nádchu, prechladnutie.
Prvé záznamy o liečivých silách zázvora siahajú skutočne do hlbokej minulosti.
Skôr, než vykúpite polovicu lekárne, vyskúšajte tieto tri jednoduché domáce recepty.
Chronická lieková nádcha, tak sa odborne nazýva závislosť od kvapiek na uvoľnenie upchatého nosa. Treba rozoznávať, ktoré z nich patria medzi návykové liečivá s obmedzenou dobou užívania.
Alergie sú najväčšou pliagou súčasnosti. Môžu mať rôzne formy. A aby to nebolo také jednoduché, alergie sa aj vzájomne krížia.
Nádcha či nachladnutie je jedným z najbežnejších ochorení, no napriek tomu neexistuje liek, ktorý by dokázal preukázateľne skrátiť dobu infekcie.
Nádcha sa od chrípky odlišuje tým, že nádchu nezvykne sprevádzať zvýšená teplota a ak, tak je len mierne zvýšená.