Po hromadnom znásilnení poľskej turistky v Rimini riešia talianske úrady ďalších päť nahlásených sexuálnych útokov na ženy.
Predseda SNS Andrej Danko tvrdí, že nebol by ani sekundu v tejto vláde, keby prišlo ku konfliktu o Istanbulskom dohovore.
Návrh zákona o ochrane a podpore obetí trestných činov je dobrou správou, má však aj svoje muchy. Pre denník Pravda to povedala Barbora Burajová.
Otrasnú skúsenosť má za sebou iba 15-ročné dievča z Trenčína. Podľa polície sa stala obeťou sexuálneho násilia.
Nepálčanka Sirjana Karki dáva týraným a znásilňovaným ženám okrem strechy nad hlavou, jedla a čistého oblečenia aj zázemie, pocit bezpečia a toho, že niekam patria.
LENKA KRIŠTOFOVÁ: Feministické organizácie upozorňujú, že počet prípadov násilia páchaného na ženách počas sviatkov narastá.
JURIJ FEDOTOV: Pre desaťtisíce žien a detí na celom svete znamená láska blížneho istú smrť.
PETER JAVŮREK: Život cnostnej ženy vymedzujú tri K: „Kinder, Küche, Kirche“, čiže deti, kuchyňa a kostol. Toľko „bonmot“ z cisárskeho Nemecka 19. storočia.
Štatistiky, ktoré vypovedajú o násilí na ženách, sú stále hrozivé. Krokom v boji proti nemu by mohol byť Istanbulský dohovor.
Predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský apeluje na vládu, aby nepodľahla medzinárodným tlakom a neratifikovala Istanbulský dohovor.
Indický súd v piatok poslal na doživotie za mreže päticu mužov, ktorí predvlani znásilnili a okradli dánsku turistku. Prípad sa stal za bieleho dňa v metropole Dillí.
MARTINA ZBOROŇOVÁ: V násilí nemajú obe strany rovnocenné postavenie. Pri hádke nemáte strach argumentovať či nesúhlasiť. Pri násilí ten strach máte.
ZUZANA KUMANOVÁ: Výskumy hovoria, že každá piata žena v našej spoločnosti je vystavená rodovo podmienenému násiliu.
BARBORA FRIDOVÁ: V Alžírsku vstúpil do platnosti zákon, na základe ktorého je možné trestať násilie páchané na ženách, vrátane obťažovania žien na ulici.
ALEXANDRA OSTERTÁGOVÁ: Polícia sa namiesto chytania páchateľov venuje spochybňovaniu žien, ktoré násilie zažívajú.
V Bratislave otvorili v poradí druhý bezpečný ženský dom Dúha. Prvé ženy prichýli už v pondelok. Pre väčšiu bezpečnosť má utajenú adresu.
Za dva mesiace dve mŕtve ženy. Obe včas žiadali políciu o ochranu, no partneri ich aj tak zavraždili. Polícia už dlhodobo podceňuje násilie páchané na ženách.
JANA JURÁŇOVÁ: Čo urobiť pre ženy? Byť solidárny a dodať im viac ezoteriky a odvahy.
Je to téma, ktorá síce nie je na Slovensku úplne tabu, väčšinou sa však o nej hovorí až vtedy, keď je pre týranú ženu príliš neskoro.
ADRIANA MESOCHORITISOVÁ: Naozaj žijeme v krajine, kde si môže pomoc ľuďom konkurovať?