O tmavé kruhy pod očami sa obvykle stará korektor. Naše telo nám však nedáva signály preto, aby sme ich prekryli kozmetikou. Aj kruhy pod očami môžu znamenať zdravotné riziká.
Hovorí sa, že si pospíme v hrobe a život je potrebné žiť naplno. Ukrajovať si však zo spánku je jedným z najväčších prehreškov voči vášmu zdraviu. Budete žiť kratšie.
Zobudíte sa v noci na toaletu, prípadne na nejaký zvuk, alebo smäd, ľahnete si nazad do postele a tu prichádza problém.
Cvičenie, počítanie kalórií a tvrdá disciplína. Pokiaľ sa snažíme zhodiť nadbytočné kilogramy držaním prísnej diéty a nejde to podľa našich predstáv, niečo nie je v poriadku.
Každá žena by mala vedieť, že po päťdesiatke ju čakajú výrazné zmeny. Prečo by ženy po päťdesiatke napríklad nemali napríklad pred spaním pozerať do mobilu?
Dlhé vyspávanie sa považuje za znak skvelého života. Lenže toto zdanie klame. Výhodu v živote aj zdraví získavajú práve ľudia, ktorí si vedia privstať.
Máte problémy so spánkom, spíte málo, nekvalitne, alebo neviete zaspať? Príčina možno nemusí byť tak závažná a stačí vo svojom živote spraviť pár drobností.
Ak si jednu noc skrátite spánok, nestane sa prakticky nič. Ak si budete skracovať pobyt v posteli dlhodobo zhumpľuje vám to telo možno viac, ako fajčenie.
Štúdie ukazujú, že ľudia spávajú neustále menej. Pre dospelého človeka je ideálny počet prespaných hodín na úrovni 7 – 8. Avšak čoraz viac ľudí spáva pod touto hranicou.
Chuť na sladké sa zvyšuje u tínedžerov najmä vtedy, ak zanedbávajú pravidelný nočný odpočinok. Nový výskum tvrdí, že menej spánku môže u dospievajúcich zvýšiť túžbu po cukre.
O prokrastinácii hovoríme, pri odkladaní povinností, pred ktorými uprednostníme menej dôležité aktivity. Čoraz častejšie sa však objavujú aj spánkoví prokrastinátori.
Nie je to len únava. Absencia dostatočného počtu hodín strávených kvalitným spánkom sa veľmi rýchlo negatívne prejaví na množstve telesných aj duševných procesov.
Kvalita a dĺžka spánku rozhodujú o tom, aký budete mať nielen deň, ale aj zdravie a duševnú pohodu. Popri známych receptoch na lepší spánok sa zabúda na vodnú fyzickú aktivitu.
Imunita je obranný mechanizmus organizmu. Pri jeho prelomení dochádza k vzniku viacerých ochorení. Ako sa majú seniori udržať fit a nepreceňovať silu imunity?
15. marec - Svetový deň spánku. Nesie sa v duchu hesla: Zdravý spánok, zdravé starnutie.