Členské krajiny EÚ schválili zoznam povinných bezpečnostných technológií, ktorými budú vybavené nové autá od roku 2022.
Práve v jarných mesiacoch, kedy motorkári vyrážajú na cesty, pribúdajú aj nehody na motocykloch, ich následky bývajú často fatálne a odškodnenia za škody na zdraví sa šplhajú do vysokých súm.
Výrazné ochladenie so sebou vždy prináša komplikácie na cestách, na ktoré upozorňuje každoročne polícia.
Nemecká spoločnosť Check24 zanalyzovala desaťtisíce údajov o dopravných priestupkoch a nehodách. Jej štatistika ukazuje, v ktorých značkách vodiči najčastejšie nedodržujú pravidlá cestnej premávky.
S kolónami treba počítať najmä na diaľničnom obchvate.
Na cestách v Európskej únii prišlo vlani o život 25 300 ľudí, ďalších viac ako 135 000 osôb bolo vážne zranených.
Obozretne treba jazdiť hlavne v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom, Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji. V súčasnosti stále platí výstraha prvého stupňa.
Cestári upozorňovali na husté sneženie, zníženú viditeľnosť i poľadovicu.
ŠTEFAN HORVÁTH: Nástupom zimy často dochádza na našich diaľniciach k reťazovým haváriám.
Polícii sa nedarí vyriešiť problém alkoholu za volantom. Štatistiky za minulý rok ukazujú, že počty vodičov, ktorí si do auta sadnú opití, neklesajú.
Vodiči často prekračujúci rýchlostné limity sú považovaní za rizikových účastníkov cestnej premávky. Keď sa však pozrieme na štatistiku nehodovosti a pokút z hľadiska značiek automobilov, nemusí to platiť vždy. V prípade Porsche ide dokonca o presný opak.
Na dovolenkách sa pomerne často opakujú niektoré "pohromy". Aká je ich prevencia a liečba?
Počas prvých šesť mesiacov spôsobili opití cyklisti 39 nehôd. Vyberá si povolený alkohol pre cyklistov svoju daň?
Priechody pre chodcov sú stále nebezpečnou zónou. Len v roku 2016 bolo na tzv. zebre usmrtených osem a rok predtým až 18 ľudí.
Pády z výšky sú jednou z častých príčin pracovných úrazov. Vo výškach pracujú najmä stavební robotníci, energetici, kominári, opravári vlakov či umývači okien.
V prvom polroku tohto roka sa na našich cestách stalo 6 296 dopravných nehôd, čo je o 37 viac ako v tom istom období vlani.
Juh Nemecka kvôli snehu a poľadovici hlási viacero ťažkých dopravných nehôd, v Bavorsku pri nich zahynuli traja ľudia.
Ani mierna zima bez snehu neznížila počet obetí na cestách. Počas Vianoc na nich zomreli dvaja ľudia v Banskobystrickom a jeden v Trenčianskom kraji.
Po zmene času z letného na zimný na slovenských cestách pribudlo nehôd. Denník Pravda porovnal počet nehôd týždeň pred a týždeň po zmene času.
Francúzska vláda odsúhlasila sériu opatrení na zníženie počtu mŕtvych na cestách, medzi ktorými je aj používanie bezpilotných lietadiel (dronov) či falošných radarov.