Túžili ste po popínavých jahodách, no realita doručenej zásielky bola iná? Toto je dôvod.
Priemerná cena opravy tzv. "emisnej chyby" sa vyšplhala na tisíc eur a problém sa často nevyriešil. Oficiálnu sťažnosť už podalo vyše 5 000 spotrebiteľov.
Objednali ste si tovar cez internet a nič vám neprišlo? Alebo ste ho vrátili a márne čakáte na peniaze? O problémoch s rizikovými e-shopmi hovorí Judita Šenkárová (SOI).
Proti novele okamžite protestovali pekári, cukrári a cestovinári, ktorí upozornili poslancov, že bude mať na sektor likvidačné dôsledky.
Novelou zákona sa rozširuje okruh skutkových podstát neprimeraných podmienok v obchode s potravinami.
Vábivá reklama, pyramídové schémy či falošné ponuky. Niektorí obchodníci sa snažia predávať aj za cenu klamstva. Náchylnejší na nákup sú najmä deti a seniori.
JOZEF SEDLÁK: Dvojakosť v Bruseli dlho nepovažovali za problém. Až do chvíle, keď nadobudla politickú chuť, lebo vytvárala skupinu spotrebiteľov druhej triedy.
Prezidentom SR vrátený zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami opätovne schválila Národná rada SR ústavnou väčšinou.
Silnejší hráči na trhu, akými sú veľké obchodné reťazce, často podľa slovenských pekárov zneužívajú svoje dominantné postavenie.
Platby na čas, žiadne naťahovanie o vyradenie tovaru či poplatky za reklamu. Brusel sa postavil na stranu farmárov a výrobcov potravín.
Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov spustí na Slovensku informačnú kampaň o nekalých obchodných praktikách s názvom "Poctivý obchod".
Delegácie ministerstiev poľnohospodárstva ôsmich krajín Európskej únie prijali spoločnú deklaráciu k návrhu európskej smernice na boj proti nekalým obchodným praktikám.
Európa sa stala bonanzou pre obchodné gangy, ktoré využívajú voľný pohyb tovaru v rámci EÚ a dovážajú ho tam, kde je najmenej kontrol.