Po dokázaní viny im hrozí sedem až desať rokov väzenia.
Krajiny EÚ by zároveň mali efektívnejšie postupovať proti nelegálnej migrácii.
Minister vnútra Vít Rakušan uviedol, že reagujú na situáciu v okolitých štátoch.
Účelom opatrenia je zastaviť nelegálnu migráciu.
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok hovorí, že na samite v Bruseli nenašli odpoveď na to, dokedy tieto kontroly majú trvať.
Šéfovia slovenského a rakúskeho parlamentu sa mali zhodnúť aj v otázke konfliktu v Pásme Gazy.
Poľsko pôvodne zaviedlo dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom 4. októbra, a to s cieľom obmedziť pohyb nelegálnych migrantov, ktorí prichádzajú do EÚ po takzvanej balkánskej trase.
Od začiatku tohto roka do 21. novembra dorazilo do Talianska po mori 150 777 migrantov a utečencov bez potrebných dokladov.
Výsledkom rokovania krajín Vyšehradskej štvorky a Rakúska a Nemecka je vznik spoločnej pracovnej skupiny zložiek zaoberajúcich sa ochranou hraníc.
Hlavnými faktormi boli najmä ľudia prichádzajúci do Spojeného kráľovstva z krajín mimo EÚ za prácou, štúdiom a v dôsledku viacerých svetových udalostí.
Šéf slovenského rezortu vnútra k tomu doplnil, že SR je pripravená hranicu strážiť a prispieť tak k čo najskoršiemu zrušeniu kontrol.
Kontroly na českých a poľských hraniciach so Slovenskom budú pokračovať najmenej do 3. januára.
V meste sa koncertovali väčšie skupiny migrantov, vrátane matiek s malými deťmi.
Ide o podozrenia zo spáchania trestného činu obchodovania s ľuďmi.
Hoci chladnejšie počasie tlmí tok nelegálnej migrácie, ministri novej vlády naďalej deklarujú sprísnenie boja s migrantmi
Policajti pracovali na odhalení prípadov nelegálnej migrácie a prevádzačstva týkajúcich sa neplnoletých cudzincov už dlhšie.
Do nemocnice prišlo auto, z ktorého vyskočil vodič a ušiel. Na zadných sedadlách zostal ležať zranený muž.
Rakúsko zaviedlo kontroly na slovenských hraniciach 4. októbra, odvtedy tam zaistilo 19 prevádzačov a približne 180 nelegálnych migrantov.
Slovensko nasadí v rozsiahlej miere ešte v pondelok večer na zelenej hranici s Maďarskom bezpečnostné zložky.
Premiér Ľudovít Ódor ešte minulú stredu prisľúbil, že pre ľudí budú v Bratislave postavené vyhrievané stany. Štát však mešká.