Mnohí migranti posielajú časť sociálnych dávok príbuzným, ktorí si z nich platia nelegálnu cestu do Európy. Peniaze z Nemecka tak vlastne končia u prevádzačov.
Vládu jedinej silnej strany či „führera“, ktorý by štát spravoval pevnou rukou. Aj to si podľa prieskumu želajú mnohí ľudia na území bývalej NDR.
V júni pred 70. rokmi povstali východní Nemci proti diktatúre komunizmu.
Nové časti relácie Dedovizeň predstavia Slovákov z Rumunska aj z Maďarska, slovenských Rómov, Rusínov a Nemcov.
Vyplýva to z výsledkov prieskumu inštitútu YouGov pre tlačovú agentúru DPA, ktoré boli zverejnené v stredu.
Nemeckí vojaci, ktorí vošli do varšavského geta, aby sa postarali o odsun posledných Židov, čo tam žili, obišli naprázdno. Obrancovia geta boli pripravení.
Je prakticky nemožné navštíviť Nemecko a neochutnať currywurst alebo bratwurst. No bez ohľadu na ich slávu sa zdá, že Nemci sa nemôžu nabažiť döner kebabu.
Aj 25 rokov po páde komunistického režimu je veľký záujem o činnosť bývalej tajnej polície Stasi. Materiály pomáhajú zistiť, ako prekonať diktatúru.
RADOVAN GEIST: Koľkokrát sme to už počas tejto krízy počuli? Keby sme len boli trochu viac ako Nemci, bolo by po problémoch.
Dva štáty v jednom. Dožívajúci slovenský a obnovujúci sa československý. A oba vojnové. Tak by sa dala charakterizovať situácia na Slovensku pred 70 rokmi.
Francúzi a Taliani sú pravdepodobne európskymi majstrami v podvádzaní svojich partneriek.
Neznámi ozbrojenci uniesli v piatok v údolí Bikáa vo východnej časti Libanonu dvoch nemeckých občanov a požadovali za ich prepustenie výkupné.
Joachim Gauck si v stredu ako vôbec prvý nemecký prezident uctil pamiatku obetí nacistickej masakri vo francúzskej dedinke Oradour-sur-Glane pred takmer 70 rokmi.