Má svoj názor a nebojí sa ho povedať. Herečka Olivia Colman nedávno v rámci rozhovoru pre CNN upozornila na obrovský problém.
V zásade existuje konsenzus, že priveľká nerovnosť je pre spoločnosť aj ekonomiku škodlivá, ale zároveň ľudia nechcú žiť v úplne rovnostárskej spoločnosti, kde sa všetko delí rovnakým dielom.
Problémom je aj to, že je reálne ťažké zistiť, kto je na Slovensku milionárom.
Ženy trápi pretrvávajúca platová nerovnosť. Tá sa v únii pohybuje okolo 14 percent, na Slovensku dosahuje takmer pätinu.
RADOVAN GEIST: Reálna ekonomika je stále v kríze, no finančné trhy rastú. Tisícke najbohatších ľudí sveta sa za deväť mesiacov vrátili majetky na predkrízovú úroveň.
Podľa štúdie Európskej konfederácie odborových zväzov (EOK) sú ženy v Európe, ktoré vykonávajú práce vyžadujúce identické zručnosti ako práce mužov, stále platené podstatne menej.
IGOR GREXA: Toľko by vraj trvalo priemernej pracujúcej žene v Indii, aby zarobila sumu, ktorú tam riaditeľ počítačovej firmy zarobí za rok.
RADOVAN GEIST: Tvrdiť, že nedôveru v stále nerovnejší svet spôsobuje neschopnosť či neochota más pochopiť, že sa v ňom máme dobre, je nepoctivé a nesprávne.
Snímka Bombshell sa už v počiatkoch príprav stala lákadlom pre fanúšikov, ale aj kritikov. Zišli sa v nej totiž mnohé herecké hviezdy a zaujala aj téma.
Na Slovensku ženy zarábajú v priemere o 21 % menej ako muži.
ROBERT ŽANONY: Agresívny až nenávistný jazyk je nepochybne základnou výbavou extrémistov rôzneho zafarbenia. Nemajú naň však monopol.
Francúzsky minister financií Bruno Le Maire varoval pred možným kolapsom kapitalizmu, ak sa bude prehlbovať ekonomická nerovnosť vo svete.
Posledný rok sa niesol v znamení hollywoodskeho boja za rovnosť a diskusií o rovnakých platových podmienkach pre hviezdy ženského a mužského pohlavia.
MARTIN KOVÁČIK: Kapitalizmus má chyby, ktoré nie a nie odstrániť.
RADOVAN GEIST: Jedným z mnohých prejavov nerovností je nerovný prístup k životnému prostrediu. Bohatí ľudia spotrebúvajú väčší diel jej zdrojov než chudobní.
Posledné mesiace sa veľa diskutuje o rovnosti príležitostí či platovej rovnosti. V súvislosti s tým sa otvorila aj debata o rovnosti cien v móde.
RADOVAN GEIST: Mainstreamoví politici reagujú na úspechy populistov dvoma spôsobmi: preberaním ich agendy a nárekom nad hlúposťou pospolitého ľudu.
Podľa organizácie Oxfam z každého zarobeného dolára išlo minulý rok do vreciek jedného percenta najbohatších ľudí sveta až 82 centov.
Nožnice medzi boháčmi a chudobnými sa budú roztvárať aj v roku 2018.
Herečka Ruth Wilson sa vyjadrila pre The Evening Standard, že proti nerovným platom bojuje už roky.