Premiérka sa ocitla pod tlakom po neúspešnej snahe o usporiadanie nového referenda o nezávislosti od Británie po brexite.
Sturgeonová vyjadrila nad stredajším verdiktom súdu sklamanie.
V Škótsku obyvatelia rozhodujú o zložení tamojšieho parlamentu. Hoci to nie sú celoštátne voľby, môžu mať veľký vplyv na budúcnosť krajiny.
Počas návštevy Bruselu to v pondelok uviedla škótska premiérka Nicola Sturgeonová.
Podľa škótskej premiérky sú na referendum jasné ústavné a demokratické argumenty.
V prvom referende o nezávislosti Škótska v roku 2014 hlasovalo 55 percent škótskych voličov za zotrvanie v Spojenom kráľovstve.
Sturgeonová tiež pred poslancami škótskeho parlamentu v Edinburghu uviedla, že predloží návrh zákona, ktorým by sa riadila organizácia ďalšieho škótskeho referenda.
Francúzsky minister financií nazval niektorých britských politikov klamármi, brexit sa vraj môže skončiť aj nočnou morou.
Obavy z brexitu vrátili do hry myšlienku nezávislého Škótska. Mnohí obyvatelia sa totiž boja, že im vážne uškodí chystaný odchod Británie z Európskej únie.
Theresa Mayová sa pár hodín pred spustením procesu brexitu snažila upokojiť škótsku premiérku Nicolu Sturgeonovú.
Škótsky parlament schválil návrh premiérky Nicoly Sturgeonovej na usporiadanie druhého, právne záväzného referenda o nezávislosti Škótska.
Predsedníčka škótskej vlády Nicola Sturgeonová vyzvala parlament, aby podporil ňou navrhovaný plán na vypísanie druhého referenda o nezávislosti Škótska od Británie.
Škótska premiérka Nicola Sturgeonová v rozhovore pre spravodajskú televíziu Sky News povedala, že samostatné Škótsko požiada o členstvo v Európskej únii.
Prípadné druhé referendum o nezávislosti Škótska by sa mohlo konať na jeseň 2018.
Škótsko chce zostať na jednotnom trhu Európskej únie a byť jej plnoprávnym členom aj po brexite, teda po vystúpení Veľkej Británie z EÚ.
Škótsko sa vloží do právneho pripadu okolo spustenia procesu, ktory by mal viest k brexitu. Uviedla to škótska premiérka Nicola Sturgeonová, ktora sa usiluje o zotrvanie v EÚ.
Škótska vláda zverejnila vo štvrtok návrh zákona o konaní druhého referenda o vyhlásení nezávislosti Škótska od Británie.
Škótska premiérka Nicola Sturgeonová odštartovala konzultácie o novom referende o nezávislosti tejto časti Spojeného kráľovstva.
Škótska premiérka Nicola Sturgeonová sa domnieva, že škótsky parlament by mohol Británii zabrániť v odchode z EÚ.
Britský ostrovný štvorlístok má po referende o EÚ dve rôzne podoby. Kým v Anglicku a vo Walese prevážili stúpenci brexitu, v Škótsku a v Severnom Írsku mali prevahu zástancovia zväzku s európskou rodinou.