Nikaragujský prezident Daniel Ortega v utorok obvinil svojho brata Humberta Ortegu zo spáchania vlastizrady
Generálny tajomník OSN Guterres je znepokojený zásahom ekvádorskej polície. Nikaragua nasledovala Mexiko.
Nikaragujské úrady v posledných rokoch agresívne prenasledujú katolícku cirkev za jej úlohu v ľudových protestoch v apríli 2018.
Napriek sankciám sú USA najväčším obchodným partnerom Nikaraguy a americký dolár je súčasne hojne využívanou menou v krajine.
Na dovoz videokamier budú turisti potrebovať špeciálne povolenie.
Hugo Rodriguez "nebude za žiadnych okolností prijatý do našej Nikaraguy. Nech je to imperialistom jasné," uviedla nikaragujská viceprezidentka Rosario Murillová.
Rozhodnutie Nikaraguy už kritizovali Spojené štáty, ktoré to označili za provokáciu. Rusko to označilo za rutinnú záležitosť.
Dôvodom je podľa USA situácia v oblasti demokracie a ľudských práv v týchto krajinách.
Podľa veľvyslanca pôsobiaceho pri Organizácii amerických štátov v krajine nepôsobia nezávislé politické strany a vláda neusporadúva slobodné voľby.
Daniela Ortegu štvrtýkrát zvolili za prezidenta Nikaraguy.
Exprezident Salvador Sánchez Cerén je obvinený z nezákonného obohacovania sa a prania špinavých peňazí.
Európska únia uvalila sankcie za "vážne porušovanie ľudských práv".
V Nikarague sa okrem športových akcií konajú aj pohreby, festivaly či iné hromadné akcie.
Ministerstvo vnútra oznámilo, že 50 väzňov prepustili na základe zákona o amnestiách, ktorý schválil nikaragujský parlament.
Podľa vládnych úradov si násilnosti v Nikarague vyžiadali 195 obetí na životoch, ľudskoprávne organizácie však hovoria až o zhruba 450 mŕtvych.
Masaya bola doteraz baštou protivládnych protestov v krajine, pri ktorých zomrelo cez 300 ľudí.
Vláda prezidenta Daniela Ortegu údaje o obetiach nepotvrdila ani nepoprela.
Nikaragua zrušila spornú reformu penzií, pre ktorú v krajine vypukli násilné protesty. Medzi obeťami protivládnych protestov je aj miestny novinár.
Na oslavy Dňa mŕtvych sa pripravujú už aj deti v mexických školách, o zosnulých rozprávajú tiež mnohé rozprávky a príbehy, na ktorých sa učia čítať.
Nikaragujskí indiáni z kmeňa Miskitov prichádzajú o svoje územie na severovýchode krajiny. V ozbrojených sporoch s kolonistami prišlo len v septembri o život deväť ľudí.