Na svete žijú už len dve samice nosorožca bieleho severného, a to Fatu a Nájin narodené vo Dvore Králové.
Nosorožcom sa za posledné storočie skrátili rohy, vyplýva zo štúdie, o ktorej informoval The Guardian.
Nárast pytliactva súvisí zrejme s uvoľnením lockdownu, ktorý bol zavedený v dôsledku šírenia covidu.
Nový druh pravekého obrieho nosorožca sa podarilo objaviť vedcom v severozápadnej Číne.
V maximálnom utajení, utopený v bujnej vegetácii a za prítomnosti čo najmenej ľudí, funguje na severe Juhoafrickej republiky sirotinec.
Ruskí vedci našli v Jakutsku dobre zachovalé telo srstnatého nosorožca, ktorý pravdepodobne putoval Sibírou pred viac ako 20 000 rokmi. Jeho zvyšky sa našli v oblasti, kde sa ťažia diamanty, uviedla dnes agentúra Reuters.
Bola najdlhšie žijúcou zástupkyňou tohto druhu. V sobotu to oznámili činitelia tanzánskeho národného parku Ngorongoro, kde zviera voľne žilo väčšinu svojho života.
Vedci z Veľkej Británie a Číny vyvinuli techniku na výrobu falošných rohov nosorožcov, ktorými plánujú zaplaviť nelegálny trh s týmto artiklom.
Rohy nosorožcov sa na čiernom trhu predávajú až za 60 000 dolárov za kilogram.
Viac ako 100 kilogramov nosorožích rohov zabavila v utorok vietnamská polícia v batožine, ktorá na medzinárodné letisko v Hanoji pricestovala z Kene.
Pytliaci v Juhoafrickej republike v minulom roku usmrtili 1054 nosorožcov, teda o 10,3 percenta menej ako v roku 2015.
Zimbabwe plánuje odstrániť rohy vyše 700-člennej populácii nosorožcov, aby zamedzilo pytliactvu, keďže minulý rok tu pytliaci ilegálne zabili 50 nosorožcov.
Hope je považovaná za zázrak. Rok od chvíle, keď bola napadnutá a ponechaná polomŕtva v rezervácii neďaleko Port Elizabeth , aj napriek hrozivej rane stále žije.
V Národnom parku Way Kambas sa rozšírila populácia ohrozeného druhu, ktorý tvorí menej ako sto jedincov.
V zoologickej záhrade v americkom San Diegu utratili samicu nosorožca tuponosého severného, ktorá bola jednou z posledných štyroch severných tuponosých nosorožcov na svete.
Juhoafrickej Botswane sa darí boj o záchranu nosorožcov tuponosých, ktorých teraz v krajine rapídne pribúda.
Nie je ich viac ako päťdesiatka a mnohí sa domnievajú, že sú odsúdené na vyhynutie. Ale nová rezervácia v Indonézii by mohla posledné nosorožce z Jávy zachrániť.
Skryté kamery zachytili zábery kriticky ohrozeného nosorožca sumatrianskeho v indonézskej časti ostrova Borneo.