Jednotka vykonáva kybernetické útoky
Je to v súlade nového prístupu spravodajských služieb k verejnosti
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Špicľovanie medzi kamarátmi, to teda nie. Teraz sa však ukázalo, že tajným službám USA pomáhalo odpočúvať priamo Dánsko.
Nemecká vláda o špehovaní vôbec netušila. Odpočúvanie sa tiež týkalo top politikov zo Švédska, Nórska, Holandska a Francúzska.
Americká Národná bezpečnostná agentúra vôbec po prvýkrát upozornila na závažnú chybu v systéme Windows 10, ktorá možno ohrozuje aj vás.
Prvýkrát v histórii zverejnila americká Národná bezpečnostná agentúra voľne prístupný analytický softvér pod názvom Ghidra.
Pri sídle americkej Národnej agentúry pre bezpečnosť (NSA) v Marylande sa strieľalo.
Americký prezident podpísal zákon, ktorý predlžuje právomoci Národnej bezpečnostnej agentúre NSA pri monitorovaní internetu a jeho používateľov.
Niekoľko amerických štátov vyšetruje, či sa počas vlaňajších prezidentských volieb miestne volebné systémy nestali predmetom záujmu ruskej vojenskej rozviedky.
Ransomvér sa útočníkom osvedčil. Využívať ho budú oveľa častejšie a vo väčšom rozsahu. WannaCry mal aj agresívnejšieho predchodcu.
Agentúra NSA mala prístup k medzibankovému systému SWIFT, ktorý jej umožňoval sledovať a rušiť bankové prevody po celom svete.
Šancu získať post poradcu Bieleho domu pre otázky národnej bezpečnosti majú po odchode Michaela Flynna štyri osoby vrátane dočasne povereného Keitha Kelogga.
Webová stránka WikiLeaks odhalila, že americká Ústredná spravodajská služba (CIA) v roku 2012 nariadila zbieranie informácií o prezidentských voľbách vo Francúzsku.
Nemecká vláda nemusí odovzdať parlamentnému vyšetrovaciemu výboru zoznam cieľov špionáže americkej Národnej agentúry pre bezpečnosť, s ktorou Berlín spolupracoval.
Spolupracovníka americkej Národnej agentúry pre bezpečnosť (NSA) Harolda Martina obvinili z krádeže tajných dokumentov, ktoré zhromažďoval 20 rokov.
Yahoo má problém za problémom. Najprv poskytol NSA a FBI softvér na špehovanie e-mailov, teraz užívateľom komplikuje prechod ku konkurencii.
Americká spravodajská služba NSA odpočúvala nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú a ďalších vrcholných politikov viac, ako sa doteraz myslelo.
Američania odpočúvali telefóny troch francúzskych prezidentov. Dostali sa k rozhovorom, ktoré viedli Jacques Chirac, Nicolas Sarkozy a François Hollande.
Čína a Rusko údajne získali prístup k zakódovaným počítačovým súborom, ktorých sa zmocnil bývalý spolupracovník americkej Národnej bezpečnostnej agentúry Edward Snowden.
Nemecká prokuratúra zastavila vyšetrovanie vedené kvôli podozreniu, že americká Národná agentúra pre bezpečnosť odpočúvala telefón kancelárky Merkelovej.