Americký prezident Barack Obama v stredu podpísal zákon, ktorý obmedzuje hromadný zber dát o telefónnej komunikácii tajnými službami.
Americká Národná agentúra pre bezpečnosť (NSA) stratila právo zbierať vo veľkom dáta o telefonátoch.
Zhromažďovanie údajov miliónov Američanov, ktoré nariadila vláda USA po teroristických útokoch z 11. septembra, je nad rámec oprávnenia udeleného Kongresom.
Skupiny bojovníkov za súkromie v kyberpriestore navrhli vlani plán v podobe Medzinárodných princípov pre aplikáciu ľudských práv pri sledovaní komunikácie.
Najväčším problémom v boji proti terorizmu je šifrovaná komunikácia, ktorú vraj nie je možné efektívne monitorovať, tvrdí šéf Europolu.
Dvaja muži, ktorí sa v ženských šatách pokúsili svojim autom preniknúť do ústredia NSA na vojenskej základne Fort Meade, boli zrejme transvestiti pod vplyvom drog.
Organizácii Wikimedia Foundation prekáža rozsah a spôsob, akým americké vládne agentúry špehujú užívateľov na internete.
Americká Národná agentúra pre bezpečnosť (NSA) a ministerstvo spravodlivosti čelia žalobe kvôli programu masívneho sledovania komunikácie.
Útok vraj NSA a GCHQ umožnil tajne sledovať veľkú časť hlasovej a dátovej mobilnej komunikácie po celom svete.
Takmer rok trvalo, kým sa bezpečnostným expertom podarilo identifikovať doposiaľ najkomplexnejší útok v dejinách.
Existencia Snowdenovej dlhoročnej priateľky vyšla najavo až v októbri. Vlani v lete vraj dostal ponuku na sobáš od ruskej exšpiónky.
Nemecké vyšetrovanie zatiaľ nemá žiadne dôkazy, ktoré by svedčili o tom, že kancelárku Angelu Merkelovú skutočne odpočúvala NSA.
Organizácia Amnesty International sprístupnila bezplatný nástroj, ktorý v počítači vyhľadá skrytý špionážny softvér používaný vládami.
Senát amerického Kongresu zablokoval chystanú reformu NSA, ktorej cieľom bolo zataviť masové monitorovanie internetovej a telefonickej komunikácie.
Bývalý spolupracovník amerických tajných služieb Edward Snowden dostal od ruských úradov povolenie na pobyt na ďalšie tri roky.
Spojené štáty majú znova problém s únikom tajných spravodajských informácií. Na internet presiakol dokument, ktorý zhŕňa strategické ciele v oblasti identifikácie teroristov za minulý rok.
Kvôli možnému úniku utajovaných dokumentov elektronickou formou by sa mohli nemecké bezpečnostné agentúry vrátiť k písacím strojom.
Do nemeckého Spolkového snemu sa možno vrátia písacie stroje. Poslanecký výbor, ktorý preveruje činnosť NSA, zvažuje ich využitie pre prácu s tajnými materiálmi.
Obmedzia Spojené štáty sledovanie spojencov? Nemecká kancelárka Angela Merkelová si nie je po sérii špionážnych škandálov istá, ale dúfa v to.
Nemecká kancelárka má americký problém. Dlhodobo sa snaží o dobré vzťahy s USA. Séria špionážnych škandálov však zasahuje do vzťahov Berlína a Washingtonu.