Berlín vykázal šéfa amerických spravodajcov aj napriek tomu, že nemecký minister vnútra označil vážnosť informácií získaných USA slovom "smiešne".
Nemeckí poslanci chcú vypočuť Edwarda Snowdena pomocou videokonferencie, keď odmietol možnosť na neformálny rozhovor v Moskve.
K minulotýždňovému zatknutiu údajného dvojitého nemeckého agenta pracujúceho pre Spojené štáty sa vyjadrila aj kancelárka Merkelová.
V sieti špionážneho programu NSA zameraného na zber komunikačných dát končili v drvivej väčšine prípadov údaje z bežného života obyčajných ľudí.
Ak internetové firmy plánujú zotrvať v Rusku, budú musieť dáta o tamojších obyvateľoch ukladať len na ruské servery. Kritici varujú pred cenzúrou.
Predseda nemeckého parlamentného vyšetrovacieho výboru povedal, že odhalený dvojitý agent pravdepodobne nevyzradil interné dokumenty.
Všetci tí, ktorí sa čo i len zaujímali o služby na utajenie identity na internete, vrátane služby Tor, sú údajne pod drobnohľadom NSA.
V Nemecku zatkli údajného dvojitého agenta, ktorý pracoval pre Spolkovú spravodajskú službu (BND) a pre Spojené štáty.
Zo špionáže NSA boli vyňaté len Kanada, Británia, Nový Zéland a Austrália. Ale aj dohoda o nevykonávaní vzájomnej špionáže má svoje výnimky.
Agentúra NSA zbiera fotografie na internete a pomocou vlastného softvéru na nich identifikuje tváre ľudí. Následne ich ukladá do databázy.
Zástupcovia opozície neuspeli so svojou požiadavkou, aby výbor vypočul Snowdena štandardným spôsobom v Berlíne.
Bývalý spolupracovník amerických tajných služieb Edward Snowden v minulosti požiadal o azyl aj Brazíliu.
Bývalý analytik NSA Edward Snowden v rozhovore pre NBC vyhlásil, že v NSA opakovane vznášal námietky proti monitorovaniu komunikácie miliónov ľudí.
Američan v najnovšom rozhovore poprel predošlé informácie, podľa ktorých bol iba radovým počítačovým analytikom.
Americká Snemovňa reprezentantov schválila prvý zo série zákonov, ktoré majú obmedziť zbieranie miliónov dát bežných Američanov zo strany Národnej bezpečnostnej agentúry.
"Z hľadiska Slovenska by som sa úplne neuspokojil s tým, že Američania odpočúvajú,“ povedal pre Pravdu expert na USA Dušan Fischer zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku.
Podľa knihy novinára Glenna Greenwalda s názvom No Place to Hide americká NSA odpočúvala aj ambasádu alebo niektoré diplomatické zastúpenie Slovenska v USA.
Technologické firmy budú informovať ľudí v prípade, že o ich dáta požiada tretia strana. Informovať plánuje Google, Microsoft a Apple.
Namiesto využitia šifrovaného spojenia plánuje Google zašifrovať celý obsah správy tak, aby ju mohol prečítať len adresát.
Bývalý spolupracovník amerických tajných služieb Edward Snowden sa bráni kritike za účasť v televíznej debate vybraných pýtajúcich sa s Vladimirom Putinom.