Predchádzajúcemu roku možno dať rôzne prívlastky. „Rok únikov informácií“ by iste patril k tým výstižnejším.
Agentúra NSA dokáže na diaľku špehovať aj počítače bez prístupu na internet. Údaje tajne získavala z viac ako 100-tisíc počítačov v zahraničí.
Americká Národná bezpečnostná agentúra to označuje za aktívnu obranu. Podľa denníka New York Times tajná služba priamo sleduje po svete asi 100-tisíc počítačov.
Americký prezident Barack Obama chystá zmeny v sledovaní telefonických údajov zo strany Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA).
Slovom roka sa vlani podľa zostavovateľov svetoznámych oxfordských slovníkov stal výraz "selfie". Označuje autoportrét odfotený na telefón a zverejnený na sociálnych sieťach.
Americká bezpečnostná agentúra NSA pracuje na vývoji kvantového počítača s extrémnym výkonom. Počítač by dokázal prelomiť akúkoľvek šifru.
Americký federálny súd v piatok rozhodol o tom, že masové zbieranie telefonických dát v prípade miliónov Američanov bolo legálne.
Americká bezpečnostná agentúra NSA údajne zaplatila milióny za oslabenie najpoužívanejšieho šifrovacieho algoritmu RSA.
Bývalý spolupracovník americkej Národnej agentúry pre bezpečnosť Edward Snowden, ktorý poskytol kľúčové informácie o americkom programe špehovania telefonickej a internetovej komunikácie vo svete, považuje svoju misiu za "ukončenú".
Súd v americkom hlavnom meste Washington označil monitorovanie telefonickej komunikácie obyvateľov za protiústavné.
NSA zvažuje amnestiu pre svojho bývalého spolupracovníka Snowdena, ktorý odhalil kauzu okolo masového odpočúvania zo strany NSA a ušiel z USA.
Sledovanie európskych politikov americkou tajnou službou je absolútne neakceptovateľné, tvrdí pre Pravdu eurokomisár Karel De Gucht.
Ste prekvapení? Prečo? Takto sa pýta švédska ministerka obrany Karin Enströmová. "Spolupráca tohto typu je úplne prirodzená," vyhlásila politička pre agentúru TT.
Americká Národná agentúra pre bezpečnosť údajne denne monitoruje polohu stámiliónov mobilov v zahraničí a zhromažďuje o tom denne takmer päť miliárd záznamov.
Americký najvyšší súd bez vysvetlenia odmietol sťažnosť americkej firmy, ktorá požiadala o vydanie nariadenia zastaviť odpočúvacie programy NSA.
Informácie, ktoré na internete zverejníte dnes, si vás nájdu aj o desiatky rokov. Čínska internetová špionáž je totiž len vrcholom ľadovca.
Skupina bojovníkov za ochranu súkromia sa v Holandsku obrátila na súd so žalobou týkajúcou sa spolupráce vlády so zahraničnými spravodajskými službami.
Rokovania medzi USA a EÚ o voľnom obchode by podľa Kerryho nemala byť dotknutá "legitímnymi otázkami" o údajnom odpočúvaní telefonickej komunikácie Európanov.
Rozsiahle špionážne programy tajných služieb ohrozujú slobodu slova a otvorenú spoločnosť. V nemeckom týždenníku Der Spiegel to tvrdí Edward Snowden.
Americká Národná agentúra pre bezpečnosť (NSA) nepochybne sleduje a zaznamenáva telefónne hovory aj v Rakúsku.