V Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave budú od piatka až do odvolania zakázané návštevy.
Lekári a zdravotné sestry majú pomáhať v oblasti anestéziológie a intenzívnej medicíny.
Pacienti s ochorením srdca a ciev majú ťažkosti práve kvôli tomu, že sa boja hýbať, tvrdí odborníčka na rehabilitáciu MUDr. Katarína Sládeková.
Podľa námestníčky generálneho prokurátora Kováčikovej ho hospitalizovali pre akútne ťažkosti.
Na prvých miestach príčin úmrtnosti Slovákov sú srdcovocievne a nádorové ochorenia. Keďže v počiatočných štádiách ich človek necíti, často sa im hovorí tichí zabijaci.
Spolupráca medzi národnými ústavmi funguje už v súčasnosti. Podpisom memoranda sa zavŕši a otvorí sa priestor pre nové projekty.
Príliš nízke teploty pri takýchto rizikových pacientoch totiž zvyšujú možnosť upchatia ciev, zvyšujú krvný tlak a spôsobujú poruchy srdcového rytmu.
Operáciu podstúpil 47-ročný Jozef z Topoľčian 1. novembra 2017 v Bratislave.
Zdravotná starostlivosť v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), a.s. je plne zabezpečená.
Národný ústav srdcových a cievnych chorôb je prvým pracoviskom v strednej Európe, ktoré odštartovalo program implantácií umelých sŕdc od spoločnosti Syncardia.
Pre výber víťaza bude rozhodujúcim kritériom cena. Trvanie zákazky je stanovené na 24 mesiacov.
Za hromadným odchodom desiatich špičkových zamestnancov Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave sú zrejme aj vyššie platy.
Najdôležitejšie oddelenie Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave opúšťa tím lekárov vrátane primára Ivana Vuleva.