Približne dve tretiny dospelej slovenskej populácie trpia nadhmotnosťou. Jeden zo štyroch mužov a jedna zo štyroch žien majú obezitu. Až 236 chronických ochorení súvisí s nadhmotnosťou a obezitou.
Stav ústnej dutiny a telesná hmotnosť majú toho spoločného viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Nový výskum prezrádza, že priberanie sa môže podpísať pod horšiu kvalitu chrupu.
Hoci pečeni nevenujeme veľkú pozornosť, dokáže narobiť riadne problémy. Tento dôležitý telesný orgán dokážu poškodiť bežné zlozvyky. O aké ide?
Takmer polovica všetkých ľudí na svete má v dôsledku nesprávnej výživy buď nadváhu, obezitu, alebo podváhu. Vyplýva to z globálnej správy o výžive (Global Nutrition Report, GNR).
Za to, ako 24-ročný Christopher Schwarzenegger zabojoval o zdravšie a krajšie telo, si zaslúži obdiv.
Známy český výživový poradca Petr Havlíček v rámci tejto témy rozhodne hovorí bez servítky.
Ľudia, ktorých matky boli v tehotenstve obézne, majú 2,5-krát vyššiu pravdepodobnosť rakoviny hrubého čreva v dospelosti než ľudia, ktorých matky mali zdravú hmotnosť.
Príjem kalórií sa prudko zvýšil, najmä v čase, keď vládol lockdown.
Vitamín D je v súčasnosti skloňovaný ako jeden z pilierov pomoci pri zvládaní COVID-19. Jeho nedostatok však neznamená len menšiu odolnosť na ochorenia, ale aj neustály nárast váhy.
Vedci objavili v rámci jednej z doteraz najpodrobnejších genetických štúdií na svete vzácne genetické varianty, ktoré svojich nositeľov chránia pred obezitou.
Obezita zrejme urýchľuje starnutie mozgu. Vedci zistili, že ľuďom s vyšším indexom telesnej hmotnosti (BMI) "starne" mozog rýchlejšie.
Obezita je nielen estetickým, ale najmä zdravotným problémom. Predstavuje najvýznamnejšiu ovplyvniteľnú príčinu závažných chronických chorôb a úmrtí.
Asi 60 % Slovákov má nadváhu alebo obezitu. Nadbytočné kilogramy prinášajú závažné zdravotné komplikácie, ktoré ovplyvňujú nielen kvalitu, ale i dĺžku života.
Už niekoľko posledných desaťročí tu máme pandémiu obezity. 60 % dospelých Slovákov má nadváhu, 25 % zápasí s obezitou. Sú rizikovou skupinou aj pre COVID-19.
Obezita je jedným z najpálčivejších zdravotných problémov dnešného sveta a nová štúdia naznačuje možnosť potenciálne neinvazívnej liečby.
Počet úmrtí na koronavírus je najvyšší v krajinách, v ktorých má viac ako polovica obyvateľov nadváhu.
Na Slovensku má 60 % dospelej populácie nadhmotnosť, 25 % zápasí s obezitou a obezitou 3. stupňa (BMI ≥ 40 kg/m2) trpí asi 1 % dospelej populácie.
Vakcína proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Pfizer môže byť menej účinná, ak sa používa u obéznych ľudí, vyplýva z novej štúdie.
Prevencia je najúčinnejším liekom proti rakovine aj infarktu.
Zdravé srdce nie je podľa odborníkov otázkou veku, ale životného štýlu. Čo tak si dať novoročné predsavzatia na ochranu najvzácnejšieho telesného orgánu už teraz?