Kamenná doska s rytinou z doby bronzovej, ktorú objavili vo Francúzsku a je známa pod názvom "doska zo Saint-Bélec", by mohla predstavovať najstaršiu mapu Európy.
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová sa dočkala nevšednej pocty - vedec Steven Trewick po nej pomenoval novoobjavený druh bezkrídleho hmyzu weta.
Medzinárodný tím vedcov objavil na Madagaskare nový poddruh, ktorý je veľký asi ako slnečnicové semienko.
Protizápalový liek kolchicín je účinný pri liečbe ochorenia Covid-19 a znižuje riziko komplikácií spôsobených týmto ochorením.
Poškodený rádioteleskop pri portorickom meste Arecibo sa dnes zrútil.
Medzinárodný tím vedcov objavil v Barme najstaršiu spermiu na svete. Informovala o tom agentúra AFP.
Pastieri sobov objavili na Sibíri nezvyčajne dobre zachovanú múmiu medveďa jaskynného z doby ľadovej, napísala agentúra AP s odvolaním sa na vedcov z univerzity v Jakutsku.
Vďaka embryu dinosaura, ktoré sa perfektne zachovalo vo svojom vajíčku, vedci spoznali nové detaily o vývoji a vzhľade dlhokrkých dinosaurov.
Na britskom ostrove Wight našli nový druh dinosaura z obdobia kriedy.
Pre filmový svet objavil Antonia Banderasa popredný španielsky režisér Pedro Almodóvar, ktorý ho obsadil do svojich filmov.
Paleontológovia možno objavili nový druh dravého dinosaura, ktorý pred 70 miliónmi rokov obýval Arktídu.
Predpokladá sa, že je to najväčšie plazie vajce na svete.
Vedci objavili astronomický objekt, aký nikdy dosiaľ nepozorovali.
Odborníci sa domnievajú, že slúžili ako hranica posvätnej oblasti.
Kambodžskí archeológovia objavili v chrámovom komplexe Angkór Vat veľkú sochu korytnačky s rozmermi 56 krát 93 centimetrov.
Vedci objavili v austrálskych vodách 30 pravdepodobne nových morských živočíšnych druhov vrátane zrejme dosiaľ najdlhšieho tvora na svete.
Neandertálci (Homo neanderthalensis), ktorí žili na území dnešného Portugalska, sa živili rybami, mušľami či tuleňmi.
Takmer 400 gramov. Toľko vážil najstarší vták, ktorého skameneliny sa vedcom podarilo nájsť. Zázračné kura, ako ho prezývajú, má približne 67 miliónov rokov.
Českým vedcom na čele s Václavom Gvoždíkem z Ústavu biológie stavovcov AV ČR a Národného múzea sa v lesoch subsaharskej Afriky podarilo objaviť dva nové druhy miniatúrnych žiab.
Talianski archeológovia predstavili v Ríme prevratný nález - posmrtnú komoru venovanú Romulovi, ktorý bol podľa tradície jedným zo zakladateľov Ríma.