Francúzka z mesta Compiegne objavila doma dlho stratené dielo florentského renesančného maliara Cimabuea.
Slovenskí egyptológovia z poľsko-slovenskej archeologickej misie na egyptskom Tell el-Retábí urobili tento týždeň pozoruhodný objav.
Pri výskume v trase budúceho úseku diaľnice D11 severne od Hradca Králové urobili archeológovia unikátny objav.
Britskí vedci vyrobili doteraz najtenší plátok zlata, ktorého hrúbka sú iba dva atómy.
Výskumníci našli na západe Číny najstaršie dôkazy o užívaní marihuany. Podľa štúdie ľudia fajčili marihuanu už pred najmenej 2500 rokmi, a to počas rituálov alebo náboženských obradov.
Kostrové pozostatky štvornohého predchodcu dnešných veľrýb objavili americkí vedci v peruánskej púšti.
Najväčšia včela sveta, ktorá bola po desaťročia považovaná za vyhynutú, bola znovuobjavená na jednom z málo prebádaných ostrovov Indonézie.
Ešte na začiatku druhej svetovej vojny zomierali státisíce ľudí na tuberkulózu a iné infekčné ochorenia.
Široký medzinárodný tím po vedením slovenských autorov opublikoval významnú prácu v jednom z najprestížnejších svetových geologických časopisov Gondwana Research.
Podľa výpočtov astronómov objekt minie Zem v bezpečnej vzdialenosti.
Organizovaný neporiadok a vrodená šetrnosť stáli, okrem iného, pred 90 rokmi, 3. septembra 1928, pri zrode jedného zo zásadných liekov v histórii medicíny - penicilínu.
K vyvinutiu umelej inteligencie sa vedci za posledných 30 rokov výrazne nepriblížili, na zásadný objav v tejto oblasti ľudstvo stále čaká.
Denisovania a neandertálci, dávno vyhynutí príbuzní moderných ľudí, mali k sebe oveľa bližšie, ako sa doteraz vedelo.
Záhadná biela hmota nájdená v hrobke starostu antickej egyptskej metropoly Mennofer je v skutočnosti syr starý vyše 3 200 rokov.
Mince boli pôvodne uložené v nádobe. Nachádzali sa takmer na úrovni vrstvy lístia
V Izraeli objavili unikátnu zlatú náušnicu, ktorá pochádza z helenistického obdobia medzi tretím a druhým storočím pred naším letopočtom.
Univerzitný profesor našiel pri svojom výskume 60 rokov stratený scenár filmu legendárneho režiséra Stanleyho Kubricka.
Z oblasti počas masakrov pred 24 rokmi zmizlo asi 3-tisíc ľudí, miestni sa preto domnievajú, že ich pozostatky ležia v týchto hroboch.
Nájdenú múmiu znovu pochovali a správa hrobky čaká na vyjadrenie odborníkov. Miestne zdroje však tvrdia, že telo odviezli.
V mjanmarských dažďových pralesoch objavili paleontológovia skameneliny predchodcov pavúkov, oproti dnešným sa líšili najmä tým, že mali dlhé chvosty.