V roku 2019 bol ocenený cenou EFEKTIA za najlepší projekt energetickej efektívnosti.
Dolnorakúsky prevádzkovateľ rozvodných sietí Netz Niederösterreich varuje pred nekontrolovaným budovaním zariadení na výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov.
22. apríl je Deň Zeme. Pri tejto príležitosti sa ľudia vo viac ako 175 krajinách sveta zamýšľajú nad tým, ako zlepšiť ochraneu životného prostredia.
Nová schéma podpory môže znamenať, že výrobcovia OZE nebudú schopní splácať úvery, ktoré na výstavbu zariadení pre ekologické získavanie energie dostali.
Čoraz dôležitejšia sa ukazuje potreba prechodu na využívanie udržateľnej energie a dekarbonizáciu existujúcich energetických systémov.
Podľa ministra hospodárstva sa nemožno sústrediť len na zelenú ekonomiku, Slovensko potrebuje aj jadrovú energetiku.
Spoločnosť WSB Invest k pôvodnému zámeru výstavby asi šiestich veterných elektrární pridala ďalších šesť až sedem.
Elektrina na burzách zlacnela. Od budúceho roka to pocítia aj domácnosti. Môže byť však elektrina ešte lacnejšia? Rozhodne áno!
Podľa zoskupenia zahrnutie lesnej biomasy ako obnoviteľného paliva do RED II má škodlivé dôsledky na lesné ekosystémy.
Zelené zdroje čaká rázna reforma. Dole by mali zamieriť ceny elektriny pre vybrané priemyselné podniky.
Celoeurópsky cieľ mať v roku 2030 najmenej 27 percent energie z obnoviteľných zdrojov zostal po mnohohodinovom rokovaní bez zmeny.
Kalifornia je štátom s najväčším podielom využitia vodíka v doprave. Práve tu postaví Toyota svoju elektráreň využívajúcu palivové články a spolu s ňou aj najväčšiu vodíkovú čerpaciu stanicu.
Výroba elektriny z obnoviteľných zdrojov elektriny lacnie, čo je šancou pre Európu, aby znížila spotrebu fosílnych palív.
Tretie kolo dotácií na malé obnoviteľné zdroje vyvolalo diskusiu o podpore pre veterné elektrárne. Opoziční poslanci prišli s návrhom podporiť energiu získanú z vetra.
Sumu 22,9 eura zaplatí tento rok každá domácnosť za každých 1000 kWh spotrebovanej elektriny ako podporu takzvaným zeleným elektrárňam a domácim baníkom.
V uplynulom roku pribudlo vo svete historicky najviac zdrojov solárnych, veterných a vodných elektrární.
Po plynovej kríze sa krajiny EÚ sústreďujú na znižovanie energetickej závislosti od dovozu energetických surovín. Brusel vyvíja tlaky na využívanie obnoviteľných zdrojov (OZE) a vlastných surovín.
Generálna riaditeľka Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Svetlana Gavorová v interview pre Pravdu hovorí o dotáciách na kúpu malých obnoviteľných zdrojov.
Dotácie v oblasti úspor energií sú pozitívom. Negatívom je pokračujúce meškanie dostavby jadrovej elektrárne Mochovce.
Čo vyháňa tisíce migrantov z Afriky do Európy? Chudoba, vojenské konflikty, Islamský štát. A ešte niečo, o čom sa takmer vôbec nehovorí. Klimatická zmena, hovorí klimatológ Milan Lapin.