Zaujímavá situácia je pri krajine, ktorá sa umiestnila na 9. priečke. Je 200-krát väčšia ako Singapur...
Počet úmrtí vlani v Číne vzrástol na 11,1 milióna, pričom úmrtnosť dosiahla najvyššiu úroveň od roku 1974.
Kým inde bojujú s poklesom obyvateľstva, obec Bešeňová zaznamenala za ostatné roky jeho prudký nárast – počet sa takmer zdvojnásobil.
Ide o najväčší percentuálny pokles za rok od začiatku záznamov, ktoré sú vedené od roku 1961.
Írska republika dosiahla tento míľnik po prvý raz od veľkého hladomoru z polovice 19. storočia, k čomu prispela migrácia v kombinácii s prirodzeným nárastom obyvateľstva.
Vedci očakávajú, že počet obyvateľov planéty bude kulminovať okolo roku 2064.
Nákup a vlastníctvo áut vzrástlo za počas päťročnej periódy od roku 2013 do 2017 o 18 percent.
Podľa národného štatistického úradu je v Číne 1,395 miliardy obyvateľov, pričom mužov je o 30 miliónov viac ako žien.
Po roku 1989 patrila slovenská spoločnosť k najmladším v Európe. Dnes rapídnou rýchlosťou smeruje k opačnému pólu. Starnutie našej populácie naberá na dynamike.
S prudkým starnutím obyvateľov začínajú zápasiť aj nové členské štáty EÚ. O dôsledkoch starnutia populácie hovoríme s Martinou Lubyovou z SAV.
Vráťte sa do svojej vlasti, mať vás volá! Túto výzvu adresovali československé úrady pred 70 rokmi Slovákom žijúcim v Maďarsku.
KARIN ROGALSKA: Pôrodnosť v Nemecku je jedna z najnižších na svete. Tamojšie ženy majú v priemerne iba 1,4 dieťaťa.
ZUZANA KUSÁ: Stretla som Alicu. Zase je nezamestnaná. Pred pol rokom sa skončil projekt, na ktorom pracovala po strate miesta v samospráve a novú prácu nájsť nevie.
Do roku 2060 je potrebné pokryť postupne sa nabaľujúci deficit až do úrovne 230 percent hrubého domáceho produktu (HDP).
Vlani malo Slovensko najviac obyvateľov v doterajšej histórii, k 31. decembru 2014 ich bolo 5 421 349. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR za rok 2014.
Demografická budúcnosť Slovenska nie je podľa prodekana Prírodovedeckej fakulty UK Branislava Blehu optimistická, starnutie obyvateľstva je nezvratné.
Krajina bije na poplach: osoby staršie ako 65 rokov už teraz totiž tvoria štvrtinu obyvateľstva. Ich podiel by mal v roku 2060 vzrásť až na 40 percent.
Jediná krajina Európy, ktorá netuší, koľko má obyvateľov, sa po 22 rokoch pustila do ich sčítania.