„Odhliadnuc od toho, kto bude novým majiteľom spoločnosti, najviac z tohto boja ponúk ťažia akcionári,“ informuje analytik XTB Marek Nemky.
Vítkovice Steel môže stretnúť ten istý osud, ako Sberbank.
Hutnícky podnik sa v minulom roku opätovne dostal do ziskovosti.
Trh túto abnormálnu situáciu sám nevyrieši, hovorí Pavol Kováčik, prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska.
Košická fabrika U. S. Steel funguje aktuálne štandardne.
Výrobné suroviny kvôli koronakríze zo dňa na deň zdraželi a stali sa nedostupným tovarom.
Indonézia vraj nezákonne obmedzuje prístup k základným surovinám a zvýhodňuje domácich výrobcov.
Jedna z troch vysokých pecí v košických oceliarňach, ktorú v polovici minulého roka odstavili, bude zrejme mimo prevádzku aj celý rok 2020.
Americký U.S. Steel sa zatiaľ nechystá opätovne naštartovať odstavenú vysokú pec v košickej fabrike a odkladá aj niektoré plánované investície.
Americká oceliareň United States Steel Corp. v najbližších týždňoch dočasne prepustí zhruba 200 zamestnancov v Michigane.
Odborári z U. S. Steelu Košice nesúhlasia s masívnym prepúšťaním, ktoré oznámila hutnícka spoločnosť pred niekoľkými dňami.
Za veľkým prepúšťaním v košickom U. S. Steele je dovoz lacnej ocele do Európy z Číny. Americký investor dal prednosť bolestnej konsolidácii pred predajom fabriky.
Skrátený štvordňový pracovný týždeň budú mať zamestnanci košických oceliarní aj v auguste.
Vláda Petra Pellegriniho by sa mala zaoberať situáciou v oceliarskom priemysle. Vyzývajú ju k tomu v petícii zamestnanci spoločnosti U.S. Steel Košice.
Ázijská oceľ je momentálne lacnejšia pre menej prísne ekologické normy či nízke ceny energií. V USA sa zas oceliarne môžu spoľahnúť Donalda Trumpa.
Čína zaviedla antidumpingové clá na dovoz určitých výrobkov z nerezovej ocele dovážaných z Európskej únie, Japonska, Južnej Kórey a Indonézie.
Spoločnosť tak reaguje po dôkladnom vyhodnotení situácie na trhu s oceľou v Európskej únii.
Čína zvyšuje antidumpingové clá na bezšvíkové rúry z legovanej ocele dovážané zo Spojených štátov a Európskej únie.
Tisícky ázijských lodí mieria do európskych prístavov po tom, čo USA vysokými clami obmedzili dovoz lacnej ocele a hliníka.
Dovedna 45 riaditeľov európskych oceliarskych firiem napísalo otvorený list vládam členských štátov EÚ a orgánom EÚ.