Človeka dokáže na niekoľko hodín až dní úplne „vyradiť“ z prevádzky a vylúčené nie je ani riziko kómy.
Vo Švajčiarsku bol potvrdený prvý prípad opičích kiahní. Nemecko potom hlási najmenej dva nové prípady v Berlíne.
Pacienti s obezitou a ďalšími pridruženými ochoreniami sa v čase covidu stali najohrozenejšou skupinou obyvateľstva.
Dajú sa rozdeliť na tri skupiny - degeneratívne, traumatologické a onkologické. Čo vám pomôže? Ako sa dajú takéto ochorenia liečiť?
Klimatické zmeny a intenzívna medzinárodná doprava zapríčinili rozšírenie exotických druhov komárov, ktoré môžu prenášať pôvodcov závažných ochorení.
Stav mikrobiómu v ľudskom tele alebo na jeho povrchu, ovplyvňuje imunitu a zdravie človeka a podieľa sa na vzniku niektorých ochorení.
Parkinsonova choroba je ochorenie, ktoré celosvetovo postihuje až 6 miliónov ľudí. Na Slovensku ním trpí asi 15-tisíc pacientov, najčastejšie po 50. roku života.
Mal to byť spôsob, ako v Brazílii obmedziť prenášanie závažných ochorení komármi, akými sú žltá zimnica, krvácavá horúčka dengue, vírus zika a ďalšie.
Život je plný paradoxov. Svet na jednej strane trápi hladomor, na druhej strane obezita. V roku 2018 hladoval jeden človek z deviatich a obezitou trpí jeden dospelý z ôsmich.
Najčastejšími ochoreniami, ktoré v prvom polroku 2019 viedli k uznaniu invalidity s mierou poklesu vykonávať zárobkovú činnosť nad 70 %, boli nádorové ochorenia.
Výskyt viróz sa častokrát mylne pripisuje iba chladnému počasiu, avšak ich šíreniu sa darí aj v príliš prekúrených miestnostiach.
Deti do dvoch či troch rokov by podľa lekárov nemali cestovať do exotických krajín. Odborníci na to upozorňujú najmä po tom, čo v Egypte ochorelo na neznámu infekciu len 13-mesačné dievčatko.
Život v partnerstve dokáže u niektorých ochorení znížiť riziko úmrtia.
Superpočítač sa naučil porovnávať zdravotnú dokumentáciu s vedeckou lieteratúrou a najnovšími výskumami. Lekárom pomôže pri diagnostike chorôb.
Okrem vyváženej stravy a pohybu by ľudia mali na upevnenie svojho zdravia zvážiť aj vypnutie umelého osvetlenia. Vyplýva to z novej štúdie žurnálu Current Biology.
Pečeň je životne dôležitý orgán umiestnený pod pravým rebrom. Orgán s váhou 1 až 1,5 kg má pre ľudské telo celý rad funkcií.
Na základe klimatických zmien je možné predpovedať epidémie zoonóz - ochorení prenosných zo zvierat na človeka, ako sú napríklad ebola, horúčka lassa či horúčka zika.
Za posledný mesiac bolo na Slovensku len šesť dní, počas ktorých prevládal rizikový stupeň jeden. V ostatné dni meteosenzitívni ľudia pociťujú bolesť hlavy či ospalosť.
Je správne skúmať, čo sa deje v telách chorých ľudí. Netreba však zanedbávať ani to, ako vie ochorenia potlačiť zdravý organizmus.
Bakteriálne infekcie močových ciest patria u detí k najčastejším ochoreniam, hneď po ochoreniach dýchacích orgánov.