Deti chcú zásobiť vizuálnymi spomienkami.
Oslabuje kosti a zvyšuje ich lámavosť. Ochorenie dospelých, ktoré sa začína už v detskom veku.
Podporením imunity sa zvyšuje obranyschopnosť organizmu počas chrípkového obdobia a v čase zvyšujúceho sa nárastu počtu chorých na COVID-19.
Cievne "metličky" v pokožke nemusia byť len estetický problém, môžu signalizovať ochorenie.
Slovensko má smutné svetové prvenstvo - výskyt cirhózy pečene. Toto ochorenie sa vyvíja mnoho rokov a nebolí.
Deti sa od začiatku pandémie všeobecne považujú za menej rizikové. Dáta však ukazujú, že niektoré skupiny majú ťažší priebeh choroby a jej dlhotrvajúce následky.
U pacientov, ktorí prežili ťažký priebeh covidu, existuje asi dvakrát vyššie riziko, že zomrú v nasledujúcom roku, než u ľudí, ktorí sa koronavírusom nenakazili vôbec.
Ak sa u dieťaťa objavia príznaky infekčného ochorenia, malo by sa vyhnúť školskému kolektívu a preventívne ostať doma.
Úraz, vážne ochorenie, zdravotné postihnutie. S poznaním, že zdravie je najdôležitejšie, prichádza často aj ďalšie zistenie: Bez peňazí je boj za zdravie náročnejší, často nemožný.
Dokončené očkovanie proti covidu znižuje takmer o polovicu riziko ochorenia, ktoré by trvalo dlhšie ako 28 dní.
Čo už môže byť lepšie, ako keď srdcia plné lásky vhupnú do prístavu manželského? Manželské šťastie však môže mať aj temnú stránku - kardiovaskulárnu.
Imunita po prekonaní ochorenia COVID-19 je o niečo silnejšia než po podaní vakcíny.
Už ste od kamarátky či kolegyne počuli vetu: "Požičiaš mi tvoju maskaru?" A ako ste zareagovali?
Princa Philipa, manžela britskej kráľovnej Alžbety II., previezli do inej londýnskej nemocnice, špecializovanej na srdcovocievne ochorenia.
Podľa dostupných údajov má každý štvrtý človek s ochorením COVID-19 symptómy asi mesiac od pozitívneho testu a každý desiaty nimi trpí dokonca až dvanásť týždňov.
Nové ochorenie má dokonca aj prvú obeť. Detaily zatiaľ nie sú známe. Medzi príznaky patrí nevoľnosť, pálenie očí či omdlievanie.
U osôb, ktoré následne hospitalizovali, sa prejavila nevoľnosť či bolesti hlavy, pričom mnohí upadli do bezvedomia. Všetci pacienti mali negatívny test na Covid.
Do štúdie sa zapojí 2 100 hospitalizovaných dospelých z USA a Latinskej Ameriky s miernym alebo vážnym priebehom ochorenia.
Protilátky proti koronavírusu môžu z krvi zmiznúť už po troch mesiacoch, varujú vedci. Pomôcť však môže bunková pamäť.
Väčšina skúmaných detí a neplnoletých osôb mala len mierne príznaky ochorenia.