Len deväť percent z hospitalizovaných tvoria plne zaočkované osoby. Ich priemerný vek je 67 rokov, uviedlo ministerstvo.
O detailoch bude podľa premiéra Hegera v najbližších dňoch informovať minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
Z celkového počtu hlásení bolo 928 vyhodnotených ako závažných.
Hlavnou cenou bude osobný automobil. Okrem toho bude možné vyhrať mobilný telefón, darčekový kôš s vínom či poukážku na wellness.
Vedúci úradu Július Jakab hovorí o pozitívnej motivácii, ktorá by "mohla byť dobrým príklad" aj pre ďalšie štátne či súkromné inštitúcie.
Povinné očkovanie by sa malo týkať viacerých profesií.
Prezidentka Zuzana Čaputová upozornila tiež na výhody očkovania aj pre celú spoločnosť.
Týkajú sa nosenia rúšok a respirátorov, návštev v nemocniciach a izolácie pozitívnych osôb. Platiť budú od pondelka 16. augusta.
Ukazuje to júlový prieskum v rámci projektu „Ako sa máte, Slovensko?“, ktorý dlhodobo sleduje postoje obyvateľov na Slovensku od začiatku prísnych karanténnych opatrení v marci 2020.
Režim na hraniciach sa opäť mení. Osoby, ktoré vstupujú na územie Slovenska a ktoré dostali prvú dávku vakcíny proti covidu pred 9. júlom, už musia ísť do karantény.
Bývalý šéf Inštitútu zdravotnej politiky pri rezorte zdravotníctva však podotkol, že sme ešte nevyčerpali všetky možnosti dobrovoľného očkovania.
Režim pre pendlerov a deti sa nemení. Do zverejnenia v zbierke zákonov platí súčasný režim.
Minister školstva poznamenal, že veľmi oceňuje, že mnohí mladí ľudia odolávajú hoaxom a dezinformáciám, ktoré sa v súčasnosti o očkovaní šíria.
Najviac zaočkovaných mladých pochádza z Bratislavského kraja, naopak najmenej je ich z Banskobystrického kraja.
Nie je vylúčené, že protest bude pokračovať aj v piatok.