Spor vznikol hlavne pri dĺžke týždenného pracovného času, odborári trvajú na jeho zachovaní, zamestnávateľ žiada jeho predĺženie.
Ako sa dovolenkovalo za bývalého režimu? Každý šiesty pracujúci človek trávil svoju dovolenku práve na odborárskej rekreácii. Pre deti boli pionierske tábory.
Odborári požadujú zachovanie súčasnej dĺžky týždenného pracovného času, ako aj rast tarifnej mzdy.
Tlačová konferencia Konfederácie odborových zväzov a združení (KOZ) SR.
Zástupcovia zamestnancov majú výhrady hlavne k zrušeniu zastropovania dôchodkového veku.
Odborári z Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR predstavili návrh desiatich opatrení na obnovu ekonomiky po pandémii.
Vyše 24 miliónov ľudí by si mesačne prilepšilo. Podmienkou je, že v Bruseli prejde návrh odborárov k smernici o minimálnej mzde.
Parlamentom už prešla novela Zákonníka práce z dielne rezortu práce. Odborári ju označili za paškvil.
Ak hovoria členovia Snemu KOZ o ich práve vyjadriť svoj názor, tak by mali vstúpiť do politiky, hovorí Mariána Viskupiča (SaS).
Petícia má občanom následne umožniť slobodne sa vyjadriť v referende, pričom cieľom odborárov je ochrániť právne, ekonomické a sociálne istoty zamestnancov.
Zamestnancov aj zamestnávateľov budú v tripartite zastupovať najmenej po tri subjekty.
Minulý týždeň piatok doobeda sa na pôde ministerstva práce stretli firmy a zástupcovia vlády i miest na rokovaní tripartity. Odborári však chýbali.
Ak zmeny prejdú, výsledkom môžu byť nižšie platy, koniec súbehu príplatkov za sviatky a víkendy, ale aj nižšia bezpečnosť pri práci, tvrdia odborári.
Ďalšia petícia a potom referendum. Podobné vyhlásenia sa v poslednom období začali množiť ako huby po daždi.
Práva, ktoré máme, si zobrať nedáme, odkazuje vláde Konfederácia odborových zväzov.
Krajniakove zmeny v dôchodkoch odbory neschvaľujú. Trvajú na zachovaní dôchodkového stropu. Spísali kvôli tomu aj petíciu, ktorú podpísalo 305-tisíc ľudí.
Zamestnanci si od marca budúceho roka budú môcť vybrať, či chcú gastrolístky, alebo hotovosť. Zmení sa aj tripartita.
Slovenská firma posiela zamestnancov robiť do Nemecka. Peniaze však často nevidia. Ministerstvo nemôže robiť nič.
ZDENKA KOLLÁROVÁ: Potichučky, poľahúčky. Parlament odklepáva jednu veľkú zmenu za druhou.V utorok podvečer definitívne schválil okresané minimálne mzdy.
To sa má týkať aj Slovenska