Britská tajná služba GCHQ sledovala aj e-mailovú komunikáciu špičiek izraelskej vlády, eurokomisára Joaquína Almuniu či nadnárodné koncerny.
Biely dom prvýkrát oficiálne priznal, že zbieranie údajov o telefonických hovoroch miliónov Američanov zo strany Národnej bezpečnostnej agentúry bolo chybou.
Súd v americkom hlavnom meste Washington označil monitorovanie telefonickej komunikácie obyvateľov za protiústavné.
Ste prekvapení? Prečo? Takto sa pýta švédska ministerka obrany Karin Enströmová. "Spolupráca tohto typu je úplne prirodzená," vyhlásila politička pre agentúru TT.
Spojené štáty v júni 2010 premenili svoje veľvyslanectvo v Ottawe na veliteľstvo bezpečnostných zložiek, z ktorého riadili špiónsku operáciu.
Poslanci nemeckého parlamentu by mohli hlasovať aj o vytvorení vyšetrovacieho výboru, ktorý má preveriť americké odpočúvacie praktiky.
Nemecká vláda očakáva, že sa jej do polovice decembra podarí dosiahnuť konkrétne výsledky pri rokovaniach so Spojenými štátmi o dohovore, ktorý by obmedzil vzájomnú špionáž.
Hoci Tom Nicholson doteraz akékoľvek kontakty s mafiou popieral, najnovšie uniknuté nahrávky jeho telefonických rozhovorov so šéfom skupiny piťovcov ho z nich usvedčujú.
Členom britskej vlády zakázali na rokovaniach používať tablety iPad. Dôvodom je riziko, že pomocou týchto zariadení by mohli tajné služby ministrov odpočúvať.
Nemecká a americká vláda podpíšu dohodu o vzájomnom neodpočúvaní. Taký je výsledok rokovania predstaviteľov tajných služieb oboch krajín v Bielom dome.
Americká Národná agentúra pre bezpečnosť (NSA) nepochybne sleduje a zaznamenáva telefónne hovory aj v Rakúsku.
Fínsky minister zahraničia vo štvrtok oznámil, že cudzí tajní agenti dlhodobo špehovali internú počítačovú sieť vlády a mali tak prístup k jej komunikácii.
Spojené štáty zašli v špehovaní občas "príliš ďaleko", pripustil podľa agentúry AFP šéf americkej diplomacie John Kerry počas videokonferencie.
Medzi hovormi, ktoré sledovala americká Národná bezpečnostná agentúra (NSA) mohli byť aj telefonáty bývalého pápeža Benedikta XVI.
Záznamy o telefonických hovoroch miliónov Európanov nezbierala americká Národná bezpečnostná agentúra ale samotné tajné služby v európskych krajinách.
Nemecká kancelárka vraj používa viac bežný telefón, ktorý sa ľahšie odpočúva.
Americká Národná bezpečnostná agentúra (NSA) sledovala v Španielsku 60 miliónov telefonických hovorov mesačne.
Američania nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú špehovali viac ako desať rokov, z toho takmer tri roky s vedomím prezidenta Obamu.
Americká bezpečnostná agentúra NSA údajne odpočúvala hovory nemeckej kancelárky Angely Merkelovej už od roku 2002. Monitorovala aj ďalších.
Odpočúvanie nemeckej kancelárky Merkelovej zo strany amerických tajných služieb údajne prebiehalo ešte predtým, ako sa v roku 2005 prvýkrát stala kancelárkou.