Aj napriek tomu, že zákon neumožňuje odstúpenie od zmluvy, môže podnikateľ zo svojej vôle odstúpenie umožniť.
Na právo na odstúpenie od zmluvy uzavretej cez internet do 14 dní od dodania tovaru sú dnes už spotrebitelia zvyknutí a využívajú ho veľmi často.
Odstúpenie od zmluvy prichádza do úvahy aj vtedy, ak predávajúci uviedol kupujúceho do omylu v otázke stavu danej nehnuteľnosti.
Darovaciu zmluvu je možné napadnúť na príslušnom súde žalobou. Potrebné ale je, aby navrhovatelia uniesli dôkazné bremeno a preukázali, že predmetná darovacia zmluva nespĺňa právne náležitosti.
Môže kupujúci odstúpiť od zmluvy o prevode vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku? Kedy má nárok na vrátenie kúpnej ceny?
Čo treba v prípade, že podpíšete zmluvu a až potom sa ukáže, že bola uzavretá za nevýhodných podmienok? Radí Barbora Lordz advokátskej kancelárie Lansky, Ganzger, Jacko & Partner, s. r. o.
Pokiaľ podpíšete zmluvu o predaji a kúpe nehnuteľnosti za nevýhodných podmienok, je možné od nej odstúpiť. Ako sa to robí? Máte nárok na vrátenie peňazí, ktoré ste za nehnuteľnosť zaplatili?
Aké možnosti má kupujúci, ak podpísal zmluvu o predaji nehnuteľnosti za nevýhodných podmienok? Môže od nej odstúpiť a má nárok na vrátenie kúpnej ceny?
Odstúpiť od kúpnej zmluvy sa dá, ale nie vždy. Urobiť tak môžete, ak je to v Občianskom zákonníku alebo inom zákone ustanovené, alebo ak je to účastníkmi dohodnuté v zmluve.
Kupujúci podpísal zmluvu o predaji nehnuteľnosti za nevýhodných podmienok. Dá sa od nej odstúpiť? Má nárok na vrátenie peňazí, ktoré za nehnuteľnosť zaplatil?
Kupujúci podpísal zmluvu o predaji nehnuteľnosti za nevýhodných podmienok. Je možné od zmluvy odstúpiť alebo zmluvu nejako napadnúť?